Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: lekko

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

Lekko to rozkaz dla psa myśliwskiego, który oznacza, że pies ma delikatnie trzymać aport. Aport to przedmiot, który pies musi złapać i przynieść do swojego właściciela. Może to być zwierzyna lub inny przedmiot, który właściciel chce mieć. Rozkaz lekko oznacza, że pies ma trzymać aport delikatnie i nie może go szarpać ani ugryźć. Jest to ważne, ponieważ jeśli pies będzie szarpał lub ugryzał aport, może go uszkodzić lub zniszczyć.

Pies musi być wyuczony, aby reagować na rozkaz lekko. Właściciel powinien ćwiczyć z psem, aby nauczyć go tego rozkazu. Można to zrobić poprzez nagradzanie psa za wykonywanie poleceń i pochwalanie go za dobre zachowanie. Ćwiczenia te powinny być powtarzane regularnie, aby pies mógł się ich nauczyć i reagował na nie odpowiednio.

Rozkaz lekko jest ważny dla psa myśliwskiego, ponieważ pozwala mu trzymać aport bez uszkadzania go lub niszczenia. Pies musi być wyuczony tego rozkazu i ćwiczyć go regularnie, aby mógł go poprawnie wykonywać.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj lekko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

lornetka

przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

lusterko

plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.

lankastrówka

nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz

linienie

intensywne wypadanie włosów u zwierząt w rytmicznych odstępach czasowych (zazwyczaj rocznych).