Definicja hasła: lusterko
- lusterko
plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.
Lusterko to określenie, które odnosi się do plam na skrzydłach kaczek. Plamy te są zazwyczaj granatowoniebieskie i występują u krzyżówek. Są one widoczne tylko wtedy, gdy ptak jest w locie. W przeciwnym razie są one trudne do dostrzeżenia.
Lusterka służą do oznaczania gatunku ptaka. Są one uważane za jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu ptaka. Mogą być również używane do identyfikacji poszczególnych osobników danego gatunku.
Lusterka są również ważnym elementem w łowiectwie. Łowcy mogą używać ich do identyfikacji ptaków, które chcą polować. Mogą one również pomóc łowcom w określeniu, czy dany ptak jest dorosły czy młody. Lusterka są również czasami używane do określenia płci ptaka.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj lusterko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę L
- lustro, lusterko
jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz
- las
zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.
- lufa
główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)
- lefoszówka
pierwsza odtylcowa strzelba myśliwska wyprodukowana w 1832 r. przez C. Lel'aucheux. Iglica była wbudowana w tylną część łuski. Zaletą lefoszówki było szybkie ładowanie, wadą (...)
- lizawka, lizawka, solnik
urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.
- lankastrówka
nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.
- Lefaucheux Casmir
francuski rusznikarz, twórca pierwszej odtylcowej strzelby myśliwskiej w 1832 r.
- loszka
młoda samica dzika (drugi rok życia).
- lepażówka
francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.
- linijka
lekki czterokołowy pojazd konny służący, od drugiej połowy XIX w. do dziś, do polowań z podjazdu.