Definicja hasła: lusterko
- lusterko
plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.
Lusterka to określenie odnoszące się do charakterystycznych plam na skrzydłach kaczek, które występują zazwyczaj u krzyżówek. Plamy te, zwykle granatowoniebieskie, są widoczne tylko w locie ptaka i stanowią ważny element identyfikacyjny. Służą one do oznaczania gatunku ptaka oraz mogą być wykorzystywane do identyfikacji poszczególnych osobników danego gatunku. Lustra umożliwiają łowcom rozpoznanie ptaków, które chcą polować oraz mogą pomóc w określeniu wieku i płci ptaka. W łowiectwie lusterka stanowią istotny element umożliwiający poprawną identyfikację ptaków oraz podejmowanie decyzji dotyczących polowań.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj lusterko w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę L
- latarnia
łeb wilka.
- loftki
gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm używany do polowania na wilki
- loszka
młoda samica dzika (drugi rok życia).
- lufa
główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)
- lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)
ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.
- lisiurka
używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.
- lewka
lewa lufa strzelby myśliwskiej.
- liszka, liszka, lisica
samica lisa.
- lornetka
przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)
- las
zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.