Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loszka

loszka

młoda samica dzika (drugi rok życia).

Loszka to młoda samica dzika, która zazwyczaj ma około drugiego roku życia. Jest to okres, w którym zwierzęta te są najbardziej aktywne i szybko się rozmnażają. Loszki są bardzo ruchliwe i często można je spotkać w pobliżu lasu lub innych miejsc, gdzie mogą znaleźć pożywienie. Zazwyczaj są one bardzo ostrożne i trudno je złapać.

Loszki są bardzo ważne dla ekosystemu, ponieważ są jednym z głównych źródeł pożywienia dla innych dzikich zwierząt. Są one także ważne dla łowców, ponieważ stanowią one dobrą zdobycz. Loszki są również czasami uważane za ozdobne, a ich skóra jest czasami wykorzystywana do produkcji odzieży lub innych przedmiotów.

Loszki są bardzo ważne dla ekosystemu i mogą być łatwo wykorzystywane przez łowców. Dlatego ważne jest, aby chronić te zwierzęta i upewnić się, że nie są one nadmiernie polowane. W ten sposób możemy zapewnić, że loszki będą w stanie utrzymać się na tyle długo, aby móc cieszyć się ich obecnością w naszych lasach i parkach narodowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

latacz

w sokolnicłwie ptak łowczy ułożony tak, aby podczas polowania przelatywał nad stadem kuropatw powodując ich dotrzymanie i umożliwienie myśliwemu dojścia na odległość skutecznego (...)

lampy

oczy wilka.

lira

ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.

lepażówka

francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

loty

skrzydła ptaków.

lornetka

przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.