Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loszka

loszka

młoda samica dzika (drugi rok życia).

Loszka to młoda samica dzika, która zazwyczaj ma około drugiego roku życia. Jest to okres, w którym zwierzęta te są najbardziej aktywne i szybko się rozmnażają. Loszki są bardzo ruchliwe i często można je spotkać w pobliżu lasu lub innych miejsc, gdzie mogą znaleźć pożywienie. Zazwyczaj są one bardzo ostrożne i trudno je złapać.

Loszki są bardzo ważne dla ekosystemu, ponieważ są jednym z głównych źródeł pożywienia dla innych dzikich zwierząt. Są one także ważne dla łowców, ponieważ stanowią one dobrą zdobycz. Loszki są również czasami uważane za ozdobne, a ich skóra jest czasami wykorzystywana do produkcji odzieży lub innych przedmiotów.

Loszki są bardzo ważne dla ekosystemu i mogą być łatwo wykorzystywane przez łowców. Dlatego ważne jest, aby chronić te zwierzęta i upewnić się, że nie są one nadmiernie polowane. W ten sposób możemy zapewnić, że loszki będą w stanie utrzymać się na tyle długo, aby móc cieszyć się ich obecnością w naszych lasach i parkach narodowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

linia celowania

linia prosta łącząca oko myśliwego, przyrządy celownicze i cel (zob. celowanie).

lornetka

przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)

lankastrówka

nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.

lusterko

plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.

loszka

młoda samica dzika (drugi rok życia).

lisiurka

używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.