Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loszka

loszka

młoda samica dzika (drugi rok życia).

Loszka to termin używany w łowiectwie do określenia młodej sarny samicy, która zazwyczaj jest w drugim roku życia. Okres ten jest istotny ze względu na aktywność rozrodczą loszek, które w tym czasie szybko się rozmnażają. Loszki są bardzo ruchliwe i często można je spotkać w pobliżu lasu lub innych miejsc, gdzie znajdują pożywienie. Ze względu na ich ostrożność, są trudne do złapania.

W kontekście ekosystemu loszki odgrywają ważną rolę jako jedno z głównych źródeł pożywienia dla innych dzikich zwierząt. Stanowią również ważne zwierzę łowne, ponieważ są cenioną zdobyczą dla myśliwych. Ich skóra jest także wykorzystywana do produkcji odzieży i innych przedmiotów. Warto jednak pamiętać o zachowaniu równowagi w populacji loszek poprzez odpowiednią ochronę i kontrolę polowań, aby zapewnić długotrwałe istnienie tych saren w lasach i parkach narodowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

lufa

główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)

lampy

oczy wilka.

linia celowania

linia prosta łącząca oko myśliwego, przyrządy celownicze i cel (zob. celowanie).

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.

lęgowy, lęgowy, gniazdowy

o ptakach, które gnieżdżą się na danym terenie.

lusterko

plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.