Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: naganiacz

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

Naganiacz to osoba, która współpracuje z myśliwymi podczas polowań. Jego głównym zadaniem jest naganianie zwierzyny w kierunku myśliwego, aby ułatwić mu trafienie do celu. Naganiacz może być zarówno człowiekiem, jak i psem. W przypadku ludzi, naganiacze są odpowiednio przeszkoleni w celu wykonywania swojej pracy. Muszą oni posiadać odpowiednią wiedzę na temat zachowania dzikich zwierząt oraz umiejętności śledzenia ich śladów.

Psy naganiacze są specjalnie wyszkolone do naganiania zwierzyny. Są one w stanie szybko i skutecznie namierzyć i namówić zwierzynę do poruszenia się w określonym kierunku. Psy te są również bardzo odporne na warunki atmosferyczne i mogą pracować przez długi czas bez odpoczynku.

Naganiacze są ważnymi członkami ekipy myśliwych i ich obecność może mieć duży wpływ na skuteczność polowania. Dzięki ich umiejętnościom myśliwi mają większe szanse na trafienie do celu i udane polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj naganiacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)