Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niedolisek

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

Niedolisek to młody lis, który jeszcze nie osiągnął dojrzałości. Zazwyczaj występuje w wieku od 2 do 6 miesięcy. Jest to okres, w którym lis jest szczególnie podatny na wpływy środowiska i może być łatwo przyzwyczajony do obecności człowieka. Niedoliski są zazwyczaj bardzo aktywne i ciekawskie, a ich zachowanie jest bardzo podobne do zachowania dorosłych lisów.

Niedoliski są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i mogą być narażone na hipotermię, jeśli nie są odpowiednio chronione przed chłodem. Dlatego ważne jest, aby chronić je przed niskimi temperaturami i zapewnić im bezpieczne schronienie. Niedoliski są również bardziej podatne na choroby niż dorosłe lisy, dlatego ważne jest, aby monitorować ich stan zdrowia i regularnie je szczepić.

Niedoliski są również bardzo wrażliwe na stres i mogą być łatwo przestraszone przez obecność człowieka lub innych zwierząt. Dlatego ważne jest, aby unikać gwałtownych ruchów i hałasu wokół nich oraz pozostawić im spokojną atmosferę do rozwoju.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niedolisek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

niewypał

nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).