Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: na pomyka

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

Na pomyka to zabroniony obecnie sposób polowania na zające, który polega na tym, że myśliwy samotnie przechodzi przez pole i strzela do uciekających przed nim zajęcy. Jest to metoda polowania, która wymaga od myśliwego dużej wprawy i precyzji. Myśliwy musi być bardzo cicho i skupiony, aby mógł zauważyć zające i w porę wycelować w nie swoją broń.

Na pomyka jest to metoda polowania, która jest bardzo popularna w Europie. Jest ona szczególnie popularna we Francji, gdzie jest często stosowana do polowania na dzikie zwierzęta. Metoda ta jest również stosowana w innych krajach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania.

Metoda ta jest obecnie zabroniona w większości krajów europejskich ze względu na jej potencjalne niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt. Niektórzy myśliwi uważają jednak, że metoda ta może być stosowana bezpiecznie i skutecznie, jeśli myśliwi są odpowiednio przeszkoleni i mają odpowiedni sprzęt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj na pomyka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)