Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: na pomyka

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

Na pomyka to zabroniony obecnie sposób polowania na zające, który polega na tym, że myśliwy samotnie przechodzi przez pole i strzela do uciekających przed nim zajęcy. Jest to metoda polowania, która wymaga od myśliwego dużej wprawy i precyzji. Myśliwy musi być bardzo cicho i skupiony, aby mógł zauważyć zające i w porę wycelować w nie swoją broń.

Na pomyka jest to metoda polowania, która jest bardzo popularna w Europie. Jest ona szczególnie popularna we Francji, gdzie jest często stosowana do polowania na dzikie zwierzęta. Metoda ta jest również stosowana w innych krajach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania.

Metoda ta jest obecnie zabroniona w większości krajów europejskich ze względu na jej potencjalne niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt. Niektórzy myśliwi uważają jednak, że metoda ta może być stosowana bezpiecznie i skutecznie, jeśli myśliwi są odpowiednio przeszkoleni i mają odpowiedni sprzęt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj na pomyka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

niewypał

nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.