Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: norowce

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

Norowce to psy myśliwskie, które są specjalnie wyhodowane do pracy w norach. Są to głównie teriery i jamniki, które mają odpowiedni temperament i wytrzymałość do pracy w trudnych warunkach. Norowce są bardzo silne i zwinne, dzięki czemu mogą łatwo poruszać się po ciasnych norach. Mają również bardzo dobry węch, co pozwala im na łatwe wykrywanie zwierzyny.

Norowce są szkolone od najmłodszych lat, aby były gotowe do pracy. Szkolenie obejmuje naukę posłuszeństwa, jak również naukę jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas polowań. Norowce muszą być również odpowiednio ubrane, aby chronić je przed ostrymi krawędziami skał i innymi niebezpieczeństwami w norach.

Norowce są bardzo cenione za swoje umiejętności myśliwskie i szybkość działania. Są one ważnym elementem każdej drużyny myśliwskiej i mogą być użyte do polowań na lisy, jelenie, dziki i inne zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj norowce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).