Definicja hasła: norowce
- norowce
psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.
Norowce to rasy psów myśliwskich specjalnie wyselekcjonowane do pracy w norach. Wśród nich znajdują się głównie teriery i jamniki, ze względu na ich odpowiedni temperament oraz wytrzymałość w trudnych warunkach. Charakteryzują się one siłą, zwinnością oraz doskonałym węchem, co umożliwia im poruszanie się i wykrywanie zwierzyny w ciasnych norach. Norowce są poddawane intensywnemu szkoleniu od najmłodszych lat, obejmującym naukę posłuszeństwa oraz radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas polowań. Dodatkowo ważne jest odpowiednie ubieranie tych psów, aby chronić je przed ewentualnymi niebezpieczeństwami w norach. Norowce są wysoko cenione za swoje umiejętności myśliwskie i stanowią istotny element drużyn myśliwskich, zdolnych polować m.in. na lisy, jelenie i dziki.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj norowce w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę N
- niedokuna
młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).
- niegniazdowy
ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.
- niewypał
nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.
- nabój myśliwski
jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)
- nadlufka, nadlufka, bok, dwojak
broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).
- nielot
młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.
- na kulawy sztych
na ukos z przodu
- naganka
grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.
- niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)
jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)
- niedostęp
cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.