Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: norowce

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

Norowce to psy myśliwskie, które są specjalnie wyhodowane do pracy w norach. Są to głównie teriery i jamniki, które mają odpowiedni temperament i wytrzymałość do pracy w trudnych warunkach. Norowce są bardzo silne i zwinne, dzięki czemu mogą łatwo poruszać się po ciasnych norach. Mają również bardzo dobry węch, co pozwala im na łatwe wykrywanie zwierzyny.

Norowce są szkolone od najmłodszych lat, aby były gotowe do pracy. Szkolenie obejmuje naukę posłuszeństwa, jak również naukę jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas polowań. Norowce muszą być również odpowiednio ubrane, aby chronić je przed ostrymi krawędziami skał i innymi niebezpieczeństwami w norach.

Norowce są bardzo cenione za swoje umiejętności myśliwskie i szybkość działania. Są one ważnym elementem każdej drużyny myśliwskiej i mogą być użyte do polowań na lisy, jelenie, dziki i inne zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj norowce w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.