Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: naganka

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

Naganka to technika polowania, która wykorzystuje grupę ludzi do wypędzania zwierzyny z jej naturalnego środowiska. Grupa naganiaczy składa się z kilku osób, które współpracują ze sobą, aby wypędzić zwierzynę na pole widzenia myśliwych. Naganka jest często stosowana przy polowaniach zbiorowych, ponieważ pozwala myśliwym na skuteczniejsze i bardziej efektywne polowanie.

Naganka polega na tym, że grupa naganiaczy współpracuje ze sobą, aby wypędzić zwierzynę na pole widzenia myśliwych. Naganiacze używają różnych narzędzi, takich jak hałas, światło i dym, aby wypłoszyć zwierzynę. Mogą również używać psów do pomocy w naganianiu. Naganiacze muszą być bardzo ostrożni i precyzyjni podczas naganiania, aby uniknąć uszkodzenia lub zabicia zwierzyny.

Naganka jest bardzo skuteczną metodą polowania i może być stosowana przy różnych rodzajach polowań. Jest to szczególnie przydatne przy polowaniach na duże zwierzyny, takie jak jelenie czy daniele. Technika ta pozwala myśliwym na skuteczniejsze i bardziej efektywne polowanie oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia lub zabicia zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj naganka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

na kulawy sztych

na ukos z przodu

niewypał

nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.