Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niedokuna

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

Niedokuna to młoda, niedorosła kuna, która ma mniej niż 6 miesięcy. Jest to okres, w którym ptak jest szczególnie wrażliwy na zmiany środowiskowe i wpływ człowieka. Niedokuny są bardzo aktywne i szybko się uczą. Ich zachowanie jest podobne do dorosłych ptaków, ale mają one tendencję do bycia bardziej nieśmiałymi i ostrożnymi.

Niedokuny są bardzo ważne dla populacji kun, ponieważ stanowią one główne źródło rozmnażania się gatunku. Są one również ważne dla ekosystemu, ponieważ ich obecność wpływa na równowagę biologiczną w danym obszarze.

Niedokuny są zazwyczaj łatwe do zauważenia, ponieważ mają charakterystyczny wygląd - ich skrzydła są jasno ubarwione, a ich pióra są jaśniejsze niż u dorosłych ptaków. Ponadto niedokuny mają tendencję do bycia bardziej aktywnymi niż dorosłe ptaki i czasami mogą być widoczne latające w parach lub grupach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niedokuna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

na sztych

na wprost z przodu, przodem

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.