Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nęcisko

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

Nęcisko to specjalnie przygotowane miejsce w lesie, gdzie magazynuje się i wykłada padlinę w celu zwabienia drapieżników, takich jak lisy, wilki i dziki. Jest to skuteczna metoda łowiecka pozwalająca na polowanie na te zwierzęta. Padlina używana do nęciska może być wykonana z różnych rodzajów mięsa, na przykład wołowiny, cielęciny lub jagnięciny, a także może występować w postaci surowego lub gotowanego mięsa. Nęcisko powinno być umieszczone w miejscu łatwo dostępnym dla drapieżników, preferowanych są tereny otwarte i dobrze oświetlone. Po ustawieniu padliny, łowca musi zachować absolutną ciszę i spokój, aby nie spłoszyć zwierzyny oraz zachować odpowiedni dystans od nęciska.

Należy pamiętać, że nęcisko jest skuteczną metodą polowania na drapieżniki, lecz ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa podczas jej stosowania. Wszelkie działania związane z nęciskiem powinny być podejmowane z pełnym poszanowaniem prawa łowieckiego oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nęcisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

na sztych

na wprost z przodu, przodem

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.