Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nęcisko

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

Nęcisko to miejsce w lesie, które jest wykorzystywane przez łowców do przyciągania drapieżników. Jest to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na polowanie na lisy, wilki i dziki. Nęcisko składa się z padliny, która jest ustawiana w określonym miejscu w lesie. Padlina może być wykonana z różnych rodzajów mięsa, takich jak wołowina, cielęcina lub jagnięcina. Może być również ustawiona w postaci surowego mięsa lub gotowanego mięsa. Padlina powinna być ustawiona w miejscu, które jest łatwo dostępne dla drapieżników i najlepiej, jeśli jest to miejsce otwarte i dobrze oświetlone.

Kiedy padlina zostanie ustawiona, łowca może usiąść i czekać na pojawienie się drapieżnika. W tym celu należy zachować absolutną ciszę i spokój, aby nie spłoszyć zwierzyny. Łowca powinien również zachować odpowiedni dystans od nęciska, aby nie spłoszyć drapieżnika. Jeśli drapieżnik pojawi się na nęcisku, łowca może go strzelić lub uwiązać go do drzewa i przenieść do innego miejsca.

Nęcisko to skuteczna metoda polowania na drapieżniki, ale ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie podczas jej stosowania. Należy upewnić się, że padlina jest ustawiona w bezpiecznym miejscu i łowca powinien zachować odpowiedni dystans od nęciska podczas czekania na pojawienie się drapieżnika.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nęcisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

na sztych

na wprost z przodu, przodem

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.