Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nęcisko

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

Nęcisko to miejsce w lesie, które jest wykorzystywane przez łowców do przyciągania drapieżników. Jest to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na polowanie na lisy, wilki i dziki. Nęcisko składa się z padliny, która jest ustawiana w określonym miejscu w lesie. Padlina może być wykonana z różnych rodzajów mięsa, takich jak wołowina, cielęcina lub jagnięcina. Może być również ustawiona w postaci surowego mięsa lub gotowanego mięsa. Padlina powinna być ustawiona w miejscu, które jest łatwo dostępne dla drapieżników i najlepiej, jeśli jest to miejsce otwarte i dobrze oświetlone.

Kiedy padlina zostanie ustawiona, łowca może usiąść i czekać na pojawienie się drapieżnika. W tym celu należy zachować absolutną ciszę i spokój, aby nie spłoszyć zwierzyny. Łowca powinien również zachować odpowiedni dystans od nęciska, aby nie spłoszyć drapieżnika. Jeśli drapieżnik pojawi się na nęcisku, łowca może go strzelić lub uwiązać go do drzewa i przenieść do innego miejsca.

Nęcisko to skuteczna metoda polowania na drapieżniki, ale ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie podczas jej stosowania. Należy upewnić się, że padlina jest ustawiona w bezpiecznym miejscu i łowca powinien zachować odpowiedni dystans od nęciska podczas czekania na pojawienie się drapieżnika.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nęcisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nabijacz

dawniej pomocnik myśliwego, nabijający mu broń zamienną.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.