Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niegniazdowy

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

Niegniazdowy to określenie ptaka, który nie gnieździ się na danym terenie. Oznacza to, że ptak ten nie buduje gniazda ani nie składa jaj w danym miejscu. Zamiast tego ptaki te przylatują do danego obszaru tylko na krótki czas, aby zebrać pokarm lub odpocząć. Niektóre gatunki ptaków są niegniazdowymi przez cały rok, podczas gdy inne są tylko sezonowo niegniazdowymi.

Niektóre gatunki ptaków są niegniazdowymi przez cały rok, ponieważ ich naturalnym środowiskiem jest środowisko migracyjne. Wielu ptaków migruje z jednego miejsca do drugiego w różnych porach roku w poszukiwaniu pożywienia i lepszych warunków do życia. Ptaki te nigdy nie budują gniazd ani nie składają jaj w danym miejscu, ponieważ ich naturalnym zachowaniem jest ciągłe przemieszczanie się.

Inne gatunki ptaków są sezonowo niegniazdowymi. Te ptaki mogą budować gniazda i składać jaja w danym miejscu tylko w określonym czasie. Na przykład wielu ptaków może budować gniazda i składać jaja tylko w okresach lęgowych, a poza tymi okresami będzie ono niegnaizdowe. Wszystkie te ptaki będą odwiedzać dane miejsce tylko na krótki czas, aby zebrać pokarm lub odpocząć.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niegniazdowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

niewypał

nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).