Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niegniazdowy

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

Niegniazdowy to określenie ptaka, który nie gnieździ się na danym terenie. Oznacza to, że ptak ten nie buduje gniazda ani nie składa jaj w danym miejscu. Zamiast tego ptaki te przylatują do danego obszaru tylko na krótki czas, aby zebrać pokarm lub odpocząć.

Niektóre gatunki ptaków są niegniazdowymi przez cały rok, ponieważ ich naturalnym środowiskiem jest środowisko migracyjne. Wielu ptaków migruje z jednego miejsca do drugiego w różnych porach roku w poszukiwaniu pożywienia i lepszych warunków do życia. Ptaki te nigdy nie budują gniazd ani nie składają jaj w danym miejscu, ponieważ ich naturalnym zachowaniem jest ciągłe przemieszczanie się.

Inne gatunki ptaków są sezonowo niegniazdowymi. Te ptaki mogą budować gniazda i składać jaja w danym miejscu tylko w określonym czasie. Na przykład wielu ptaków może budować gniazda i składać jaja tylko w okresach lęgowych, a poza tymi okresami będą one niegniazdowe. Wszystkie te ptaki odwiedzają dane miejsce tylko na krótki czas, aby zebrać pokarm lub odpocząć.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niegniazdowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.