Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niegniazdowy

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

Niegniazdowy to określenie ptaka, który nie gnieździ się na danym terenie. Oznacza to, że ptak ten nie buduje gniazda ani nie składa jaj w danym miejscu. Zamiast tego ptaki te przylatują do danego obszaru tylko na krótki czas, aby zebrać pokarm lub odpocząć. Niektóre gatunki ptaków są niegniazdowymi przez cały rok, podczas gdy inne są tylko sezonowo niegniazdowymi.

Niektóre gatunki ptaków są niegniazdowymi przez cały rok, ponieważ ich naturalnym środowiskiem jest środowisko migracyjne. Wielu ptaków migruje z jednego miejsca do drugiego w różnych porach roku w poszukiwaniu pożywienia i lepszych warunków do życia. Ptaki te nigdy nie budują gniazd ani nie składają jaj w danym miejscu, ponieważ ich naturalnym zachowaniem jest ciągłe przemieszczanie się.

Inne gatunki ptaków są sezonowo niegniazdowymi. Te ptaki mogą budować gniazda i składać jaja w danym miejscu tylko w określonym czasie. Na przykład wielu ptaków może budować gniazda i składać jaja tylko w okresach lęgowych, a poza tymi okresami będzie ono niegnaizdowe. Wszystkie te ptaki będą odwiedzać dane miejsce tylko na krótki czas, aby zebrać pokarm lub odpocząć.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niegniazdowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.