Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: na kulawy sztych

na kulawy sztych

na ukos z przodu

Na kulawy sztych jest to technika polowania, w której myśliwy wykorzystuje układ zwierzęcia i jego ruchy, aby zbliżyć się do niego na odpowiednią odległość. Technika ta polega na tym, że myśliwy porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu zwierzęcia, a następnie skręca w ukos z przodu. Dzięki temu myśliwy może zbliżyć się do zwierzęcia na odpowiedni dystans, aby móc je skutecznie strzelić.

Technika ta jest szczególnie przydatna w polowaniach na dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, daniele czy sarny. Zazwyczaj myśliwy musi poruszać się bardzo powoli i ostrożnie, aby nie spłoszyć zwierząt. W przypadku gdy zwierzęta są bardzo czujne i trudno je zbliżyć, technika ta może być bardzo skuteczna.

Na kulawy sztych jest techniką polowania, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Myśliwy musi być bardzo ostrożny i cicho poruszać się po lesie, aby nie spłoszyć zwierzyny. Ponadto musi on mieć dobrze rozwinięte umiejętności obserwacji i orientacji w terenie, aby móc skutecznie wykorzystać taktykę na kulawy sztych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj na kulawy sztych w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.