Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: na kulawy sztych

na kulawy sztych

na ukos z przodu

Na kulawy sztych jest to technika polowania, w której myśliwy wykorzystuje układ zwierzęcia i jego ruchy, aby zbliżyć się do niego na odpowiednią odległość. Technika ta polega na tym, że myśliwy porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu zwierzęcia, a następnie skręca w ukos z przodu. Dzięki temu myśliwy może zbliżyć się do zwierzęcia na odpowiedni dystans, aby móc je skutecznie strzelić.

Technika ta jest szczególnie przydatna w polowaniach na dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, daniele czy sarny. Zazwyczaj myśliwy musi poruszać się bardzo powoli i ostrożnie, aby nie spłoszyć zwierząt. W przypadku gdy zwierzęta są bardzo czujne i trudno je zbliżyć, technika ta może być bardzo skuteczna.

Na kulawy sztych jest techniką polowania, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Myśliwy musi być bardzo ostrożny i cicho poruszać się po lesie, aby nie spłoszyć zwierzyny. Ponadto musi on mieć dobrze rozwinięte umiejętności obserwacji i orientacji w terenie, aby móc skutecznie wykorzystać taktykę na kulawy sztych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj na kulawy sztych w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.