Definicja hasła: na kulawy sztych
- na kulawy sztych
na ukos z przodu
Na kulawy sztych jest to technika polowania, w której myśliwy wykorzystuje układ zwierzęcia i jego ruchy, aby zbliżyć się do niego na odpowiednią odległość. Technika ta polega na tym, że myśliwy porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu zwierzęcia, a następnie skręca w ukos z przodu. Dzięki temu myśliwy może zbliżyć się do zwierzęcia na odpowiedni dystans, aby móc je skutecznie strzelić.
Technika ta jest szczególnie przydatna w polowaniach na dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, daniele czy sarny. Zazwyczaj myśliwy musi poruszać się bardzo powoli i ostrożnie, aby nie spłoszyć zwierząt. W przypadku gdy zwierzęta są bardzo czujne i trudno je zbliżyć, technika ta może być bardzo skuteczna.
Na kulawy sztych jest techniką polowania, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Myśliwy musi być bardzo ostrożny i cicho poruszać się po lesie, aby nie spłoszyć zwierzyny. Ponadto musi on mieć dobrze rozwinięte umiejętności obserwacji i orientacji w terenie, aby móc skutecznie wykorzystać taktykę na kulawy sztych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj na kulawy sztych w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę N
- nie strzelany
1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)
- norowce
psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.
- nóż myśliwski
biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.
- nielot
młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.
- nadlufka, nadlufka, bok, dwojak
broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).
- nogawice
gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.
- nora
podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)
- narogi
jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.
- na kulawy sztych
na ukos z przodu
- nazimek
młody zając urodzony w jesieni.