Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: narzynacz

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

Narzynacz to rasa psów myśliwskich wywodząca się z polskich terenów łowieckich. Charakteryzuje się silnym instynktem łowieckim, wytrwałością i odwagą w polowaniu. Narzynacze są przystosowane do polowań w trudnych warunkach pogodowych i skuteczne w atakowaniu zwierzęcej ofiary. Po uśmierceniu zwierzęcia narzynacz szarpie i pożera ciało, co ułatwia jego znalezienie dla myśliwego.

Rasa narzynacza wyróżnia się także dużą odpornością na stresujące sytuacje polowania oraz skutecznością w atakowaniu większych zwierząt łownych, takich jak jelenie czy dzikie świnie. Szybko reagują na ruchy ofiary i odznaczają się gotowością do podjęcia walki, co czyni je wartościowymi kompanami dla myśliwych.

Ponadto, narzynacze są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych oraz są cenione ze względu na swoją zdolność do współpracy z innymi psami myśliwskimi. Ich specyficzne cechy sprawiają, że stanowią one znakomite psy myśliwskie dla miłośników łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj narzynacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)