Definicja hasła: narzynacz
- narzynacz
pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.
Narzynacz to rasa psów myśliwskich wywodząca się z polskich terenów łowieckich. Charakteryzuje się silnym instynktem łowieckim, wytrwałością i odwagą w polowaniu. Narzynacze są przystosowane do polowań w trudnych warunkach pogodowych i skuteczne w atakowaniu zwierzęcej ofiary. Po uśmierceniu zwierzęcia narzynacz szarpie i pożera ciało, co ułatwia jego znalezienie dla myśliwego.
Rasa narzynacza wyróżnia się także dużą odpornością na stresujące sytuacje polowania oraz skutecznością w atakowaniu większych zwierząt łownych, takich jak jelenie czy dzikie świnie. Szybko reagują na ruchy ofiary i odznaczają się gotowością do podjęcia walki, co czyni je wartościowymi kompanami dla myśliwych.
Ponadto, narzynacze są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych oraz są cenione ze względu na swoją zdolność do współpracy z innymi psami myśliwskimi. Ich specyficzne cechy sprawiają, że stanowią one znakomite psy myśliwskie dla miłośników łowiectwa.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj narzynacz w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę N
- niekoronny
jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.
- nęcisko
miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).
- nabój myśliwski
jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)
- nakładanie poroża
wykształcanie poroża.
- nie strzelany
1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)
- niegniazdowy
ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.
- na pomyka
zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.
- nakrywka
czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.
- nemrod
żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.
- nurek
ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).