Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: narzynacz

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

Narzynacz to rasa psów myśliwskich wywodząca się z polskich terenów łowieckich. Charakteryzuje się silnym instynktem łowieckim, wytrwałością i odwagą w polowaniu. Narzynacze są przystosowane do polowań w trudnych warunkach pogodowych i skuteczne w atakowaniu zwierzęcej ofiary. Po uśmierceniu zwierzęcia narzynacz szarpie i pożera ciało, co ułatwia jego znalezienie dla myśliwego.

Rasa narzynacza wyróżnia się także dużą odpornością na stresujące sytuacje polowania oraz skutecznością w atakowaniu większych zwierząt łownych, takich jak jelenie czy dzikie świnie. Szybko reagują na ruchy ofiary i odznaczają się gotowością do podjęcia walki, co czyni je wartościowymi kompanami dla myśliwych.

Ponadto, narzynacze są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych oraz są cenione ze względu na swoją zdolność do współpracy z innymi psami myśliwskimi. Ich specyficzne cechy sprawiają, że stanowią one znakomite psy myśliwskie dla miłośników łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj narzynacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

niewypał

nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nabijacz

dawniej pomocnik myśliwego, nabijający mu broń zamienną.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.