Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: narzynacz

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

Narzynacz to pies myśliwski, który służy do polowania na zwierzynę. Jest to rasa psów, która jest szczególnie przystosowana do tego rodzaju działalności. Charakteryzuje się silnym instynktem łowieckim i wytrwałością w polowaniu. Narzynacze są bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na zwierzynę, a także wykazują dużą odporność na trudne warunki pogodowe.

Narzynacze są szczególnie skuteczne w polowaniu na zwierzynę, ponieważ mają silny instynkt łowiecki i szybko reagują na ruchy ofiary. Są one również bardzo odważne i nie boją się atakować większych zwierząt, takich jak jelenie czy dzikie świnie. Po udanym polowaniu narzynacze szarpią i pożerają ubitą zwierzynę, co pozwala myśliwemu na łatwe jej znalezienie.

Narzynacze to bardzo przystosowane psy myśliwskie, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych i wymagających sytuacjach polowań. Szybko reagują na ruchy ofiary i skutecznie ją atakują, a także po udanym polowaniu pożerają ubita zwierzynę. Dzięki tym cechom narzynacze stanowić doskonałe psy myśliwskie dla każdego miłośnika łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj narzynacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.