Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: narzynacz

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

Narzynacz to pies myśliwski, który służy do polowania na zwierzynę. Jest to rasa psów, która jest szczególnie przystosowana do tego rodzaju działalności. Charakteryzuje się silnym instynktem łowieckim i wytrwałością w polowaniu. Narzynacze są bardzo odważne i skuteczne w polowaniu na zwierzynę, a także wykazują dużą odporność na trudne warunki pogodowe.

Narzynacze są szczególnie skuteczne w polowaniu na zwierzynę, ponieważ mają silny instynkt łowiecki i szybko reagują na ruchy ofiary. Są one również bardzo odważne i nie boją się atakować większych zwierząt, takich jak jelenie czy dzikie świnie. Po udanym polowaniu narzynacze szarpią i pożerają ubitą zwierzynę, co pozwala myśliwemu na łatwe jej znalezienie.

Narzynacze to bardzo przystosowane psy myśliwskie, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych i wymagających sytuacjach polowań. Szybko reagują na ruchy ofiary i skutecznie ją atakują, a także po udanym polowaniu pożerają ubita zwierzynę. Dzięki tym cechom narzynacze stanowić doskonałe psy myśliwskie dla każdego miłośnika łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj narzynacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

na kulawy sztych

na ukos z przodu

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.