Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nakrywka

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

Nakrywka to rodzaj czapeczki, która jest zakładana na lufy broni myśliwskiej. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego lub skóry, a jej głównym zadaniem jest ochrona luf przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las. Nakrywka ma również inne funkcje, takie jak ochrona luf przed uszkodzeniem i zabrudzeniem oraz ochrona użytkownika przed odłamkami i iskrami.

Nakrywka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia myśliwego. Zazwyczaj ma ona kształt cylindra, który pokrywa całą długość lufy. Może mieć również dodatkowe elementy, takie jak gumowe uszczelki, które pomagają w utrzymaniu szczelności i zapobiegają wnikaniu śniegu do środka.

Nakrywka jest bardzo łatwa w użyciu i może być łatwo zdjęta i założona na lufę. Jest to ważne, ponieważ pozwala myśliwemu na szybkie i bezpieczne strzelanie podczas polowania. Ponadto nakrywka chroni lufę przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co oznacza, że może ona służyć dłużej niż bez niej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakrywka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

nabijacz

dawniej pomocnik myśliwego, nabijający mu broń zamienną.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.