Definicja hasła: nakrywka
- nakrywka
czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.
Nakrywka to rodzaj czapeczki, która jest zakładana na lufy broni myśliwskiej. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego lub skóry, a jej głównym zadaniem jest ochrona luf przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las. Nakrywka ma również inne funkcje, takie jak ochrona luf przed uszkodzeniem i zabrudzeniem oraz ochrona użytkownika przed odłamkami i iskrami.
Nakrywka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia myśliwego. Zazwyczaj ma ona kształt cylindra, który pokrywa całą długość lufy. Może mieć również dodatkowe elementy, takie jak gumowe uszczelki, które pomagają w utrzymaniu szczelności i zapobiegają wnikaniu śniegu do środka.
Nakrywka jest bardzo łatwa w użyciu i może być łatwo zdjęta i założona na lufę. Jest to ważne, ponieważ pozwala myśliwemu na szybkie i bezpieczne strzelanie podczas polowania. Ponadto nakrywka chroni lufę przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co oznacza, że może ona służyć dłużej niż bez niej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakrywka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę N
- nielot
młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.
- norowce
psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.
- nadlufka, nadlufka, bok, dwojak
broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).
- naganka
grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.
- niegniazdowy
ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.
- nakładanie poroża
wykształcanie poroża.
- niedokuna
młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).
- nabój myśliwski
jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)
- nazimek
młody zając urodzony w jesieni.
- nodia
syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.