Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nakrywka

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

Nakrywka to specjalna osłona zakładana na lufy broni myśliwskiej w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las. Wykonana jest z tworzywa sztucznego lub skóry, a jej głównym zadaniem jest ochrona luf przed wszelkimi zanieczyszczeniami, co pozwala zachować ich sprawność i wydajność. Nakrywka zapewnia także bezpieczeństwo użytkownika poprzez ochronę przed odłamkami i iskrami. Jej kształt cylindra pokrywa całą długość lufy, a często wyposażona jest w dodatkowe elementy, takie jak gumowe uszczelki, które pomagają w utrzymaniu szczelności i zapobiegają wnikaniu śniegu do wnętrza. Dzięki łatwemu demontażowi i założeniu na lufę, nakrywka umożliwia szybkie i bezpieczne strzelanie podczas polowania oraz chroni broń przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co przedłuża jej żywotność.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakrywka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.