Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nakrywka

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

Nakrywka to specjalna osłona zakładana na lufy broni myśliwskiej w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las. Wykonana jest z tworzywa sztucznego lub skóry, a jej głównym zadaniem jest ochrona luf przed wszelkimi zanieczyszczeniami, co pozwala zachować ich sprawność i wydajność. Nakrywka zapewnia także bezpieczeństwo użytkownika poprzez ochronę przed odłamkami i iskrami. Jej kształt cylindra pokrywa całą długość lufy, a często wyposażona jest w dodatkowe elementy, takie jak gumowe uszczelki, które pomagają w utrzymaniu szczelności i zapobiegają wnikaniu śniegu do wnętrza. Dzięki łatwemu demontażowi i założeniu na lufę, nakrywka umożliwia szybkie i bezpieczne strzelanie podczas polowania oraz chroni broń przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co przedłuża jej żywotność.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakrywka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

niedostęp

cecha tropu jelenia: odcisk zadniego badyla nie dosięga odcisku badyla przedniego.

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

na sztych

na wprost z przodu, przodem