Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nakładanie poroża

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

Nakładanie poroża to proces, który polega na wykształcaniu poroża u dzików. Jest to jeden z najważniejszych elementów łowiectwa, ponieważ poroże jest uważane za symbol dzika i jego siły. Proces ten może być wykonywany przez myśliwych lub hodowców dzików.

Proces nakładania poroża polega na tym, że myśliwy lub hodowca dzików musi wybrać odpowiednią część ciała dzika, aby umieścić tam poroże. Najczęściej wybierana jest głowa lub szyja dzika. Następnie myśliwy lub hodowca musi przygotować odpowiedni materiał do nakładania poroża, taki jak skóra lub skóra zwierzęca. Po przygotowaniu materiału, myśliwy lub hodowca musi go umieścić na głowie lub szyi dzika i go przymocować.

Po zakończeniu procesu nakładania poroża, myśliwy lub hodowca musi go regularnie kontrolować i sprawdzać, czy nadal jest ono dobrze przymocowane i czy nie uległo uszkodzeniu. Jeśli tak się stanie, trzeba je natychmiast naprawić lub wymienić. Nakładanie poroża jest ważnym elementem łowiectwa i powinno być traktowane poważnie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakładanie poroża w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nabijacz

dawniej pomocnik myśliwego, nabijający mu broń zamienną.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.