Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nakładanie poroża

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

Nakładanie poroża to procedura polegająca na umieszczeniu sztucznego poroża na dziku. Jest to ważny element hodowli i zarządzania populacją dzików, mający na celu zapewnienie estetycznego wyglądu zwierzęcia oraz zabezpieczenie naturalnego poroża przed uszkodzeniem. Proces ten pierwotnie miał miejsce w celach dekoracyjnych, ale obecnie jest także wykorzystywany w celach naukowych oraz ochrony dzikich populacji. Nakładanie poroża może być wykonywane na różnych częściach ciała, takich jak głowa czy szyja, zależnie od preferencji i potrzeb hodowcy.

Aby przeprowadzić proces nakładania poroża, hodowca lub myśliwy musi najpierw odpowiednio przygotować podłoże, na które zostanie umocowane sztuczne poroże. Następnie wybierany jest materiał do wykonania sztucznego poroża, takie jak skóra zwierzęca lub tworzywo sztuczne, które będzie imitować naturalną strukturę. Po przygotowaniu odpowiedniego miejsca i materiału, następuje umieszczenie sztucznego poroża na ciele dzika oraz dokładne jego przymocowanie. Wartościowym elementem procedury jest także regularne sprawdzanie umocowania sztucznego poroża i reagowanie na ewentualne uszkodzenia lub luzowanie jego mocowania. Nakładanie poroża spełnia ważną rolę w ochronie naturalnego poroża przed uszkodzeniem, a także wpływa na estetykę i prezentację zwierzęcia w środowisku hodowlanym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nakładanie poroża w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

na sztych

na wprost z przodu, przodem