Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nóż myśliwski

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

Nóż myśliwski jest niezbędnym narzędziem dla każdego myśliwego. Jest to biała broń, która służy do wykonywania różnych czynności, takich jak cięcie kości, skóry i innych materiałów. Nóż myśliwski powinien być wytrzymały i ostry, aby mógł wykonywać swoje zadania bez problemu.

Najczęstszymi rodzajami noży myśliwskich są noże sztywne i składane. Noże sztywne mają stałą długość ostrza i są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości stali. Są one trwałe i odporne na uszkodzenia, ale mogą być ciężkie i trudne do przenoszenia. Noże składane mają ruchome ostrze, które można złożyć do pozycji bezpiecznej, gdy nie są używane. Są one lżejsze niż noże sztywne i łatwiejsze do przenoszenia.

Noże myśliwskie powinny mieć piłkę (lub piłkowany brzeszczot), która umożliwia cięcie kości. Piłka jest ważna, ponieważ pozwala na precyzyjne cięcie kości bez uszkadzania mięsa lub skóry. Noże myśliwskie powinny być również łatwe do ostrzenia i utrzymania w dobrym stanie, aby zapewnić długotrwałe użytkowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nóż myśliwski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.