Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: napuszczanie

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

Napuszczanie jest ostatnim etapem nauki ptaka łowczego. Polega na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach. Jest to bardzo ważny element szkolenia, ponieważ pozwala ptakowi zrozumieć, jak ma się zachować w sytuacji polowania. Ptak musi być w stanie skupić się na swojej pracy i nie rozpraszać się innymi bodźcami.

Napuszczanie może odbywać się na różne sposoby. Najczęściej ptak jest wypuszczany z ręki lub z klatki, aby mógł obserwować i uczyć się od innych ptaków łowczych. Może też być wypuszczany z samolotu lub helikoptera, aby mógł obserwować zwierzynę z góry. W niektórych przypadkach ptaki są też wypuszczane na dzikie zwierzęta, aby mogły ćwiczyć swoje umiejętności polowania.

Napuszczanie jest bardzo ważnym elementem szkolenia ptaka łowczego. Dzięki temu ptak może lepiej rozumieć sytuacje polowania i skupić się na swojej pracy. Jest to także dobry sposób na sprawdzenie, czy ptak jest gotowy do polowania i czy potrafi skutecznie polować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj napuszczanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

niedźwiedź brunatny, niedźwiedź brunatny (Ursus arctos L.)

jedyny występujący w Polsce gatunek z rodziny niedźwiedzi. Ciężar ciała 100-300 kg. Zamieszkuje większe kompleksy lasów. Podczas zimy w wyścielanej gawrze zapada w sen. W niej też samica (...)

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

niewypał

nabój, w którym mimo zbicia spłonki przez iglicę nie nastąpiło zapalenie się prochu.

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.