Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: napuszczanie

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

Napuszczanie jest ostatnim etapem nauki ptaka łowczego. Polega na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach. Jest to bardzo ważny element szkolenia, ponieważ pozwala ptakowi zrozumieć, jak ma się zachować w sytuacji polowania. Ptak musi być w stanie skupić się na swojej pracy i nie rozpraszać się innymi bodźcami.

Napuszczanie może odbywać się na różne sposoby. Najczęściej ptak jest wypuszczany z ręki lub z klatki, aby mógł obserwować i uczyć się od innych ptaków łowczych. Może też być wypuszczany z samolotu lub helikoptera, aby mógł obserwować zwierzynę z góry. W niektórych przypadkach ptaki są też wypuszczane na dzikie zwierzęta, aby mogły ćwiczyć swoje umiejętności polowania.

Napuszczanie jest bardzo ważnym elementem szkolenia ptaka łowczego. Dzięki temu ptak może lepiej rozumieć sytuacje polowania i skupić się na swojej pracy. Jest to także dobry sposób na sprawdzenie, czy ptak jest gotowy do polowania i czy potrafi skutecznie polować.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj napuszczanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.