Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niemyśliwski czyn

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

Niemyśliwski czyn to zachowanie, które jest niezgodne z etyką myśliwską. Jest to postawa, która narusza zasady i normy obowiązujące w łowiectwie. Niemyśliwski czyn może być popełniony przez myśliwego lub innych uczestników polowania. Może to być nieodpowiednie zachowanie na polowaniu, takie jak nadmierne picie alkoholu, strzelanie do zwierząt bez uprzedniego celnego wycelowania, strzelanie do zwierząt w miejsca, w których nie ma szans na trafienie, lub strzelanie do zwierząt bez uprzedniego sprawdzenia czy są one legalne do polowania.

Innym rodzajem niemyśliwskiego czynu jest niszczenie środowiska naturalnego. Myśliwi powinni dbać o środowisko naturalne i chronić je przed szkodami. Niszczenie środowiska naturalnego może obejmować pozostawianie odpadów po polowaniu, niszczenie dróg i ścieżek prowadzących do miejsc polowań oraz pozostawianie broni i amunicji w miejscach publicznych.

Myśliwi powinni również dbać o bezpieczeństwo innych uczestników polowań. Niewłaściwe używanie broni lub amunicji może stanowić niemyśliwski czyn i stwarzać realne zagrożenia dla innych osób biorących udział w polowaniu. Myśliwi powinni również unikać strzelania do zwierząt w pobliżu ludzi lub domostw oraz unikać strzelania do ptaków latających nad głowami innych osób.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niemyśliwski czyn w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

nadlufka, nadlufka, bok, dwojak

broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).

niegniazdowy

ptak nie gnieżdżący się na danym terenie.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.