Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: niemyśliwski czyn

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

Niemyśliwski czyn to zachowanie, które jest niezgodne z etyką myśliwską. Jest to postawa, która narusza zasady i normy obowiązujące w łowiectwie. Niemyśliwski czyn może być popełniony przez myśliwego lub innych uczestników polowania. Może to być nieodpowiednie zachowanie na polowaniu, takie jak nadmierne picie alkoholu, strzelanie do zwierząt bez uprzedniego celnego wycelowania, strzelanie do zwierząt w miejsca, w których nie ma szans na trafienie, lub strzelanie do zwierząt bez uprzedniego sprawdzenia czy są one legalne do polowania.

Innym rodzajem niemyśliwskiego czynu jest niszczenie środowiska naturalnego. Myśliwi powinni dbać o środowisko naturalne i chronić je przed szkodami. Niszczenie środowiska naturalnego może obejmować pozostawianie odpadów po polowaniu, niszczenie dróg i ścieżek prowadzących do miejsc polowań oraz pozostawianie broni i amunicji w miejscach publicznych.

Myśliwi powinni również dbać o bezpieczeństwo innych uczestników polowań. Niewłaściwe używanie broni lub amunicji może stanowić niemyśliwski czyn i stwarzać realne zagrożenia dla innych osób biorących udział w polowaniu. Myśliwi powinni również unikać strzelania do zwierząt w pobliżu ludzi lub domostw oraz unikać strzelania do ptaków latających nad głowami innych osób.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj niemyśliwski czyn w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

na kulawy sztych

na ukos z przodu

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

niedolisek

młody niedojrzały lis (w wieku do 6 miesięcy).

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

nabijacz

dawniej pomocnik myśliwego, nabijający mu broń zamienną.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).