Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nazimek

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

Nazimek to młody zając urodzony w jesieni. Jest to okres, w którym zające są najbardziej aktywne i szybko rosną. Nazimki są bardzo małe i mają ciemnobrązowy lub czarny futro. Ich uszy są długie i wygięte, a oczy są duże i czarne. Mają bardzo silne mięśnie nóg, które pozwalają im skakać na duże odległości.

Nazimki są bardzo ruchliwe i żywiołowe. Szybko poruszają się po polach i lasach, szukając pożywienia. Zazwyczaj jedzą trawę, liście, owoce i warzywa. Mogą też jeść małe owady lub inne bezkręgowce.

Nazimki szybko się rozmnażają i mogą mieć do pięciu miotów w ciągu roku. Samice rodzą od trzech do pięciu młodych na raz i zazwyczaj opiekują się nimi przez kilka tygodni, aż do momentu, gdy staną się samodzielne. Młode zazwyczaj opuszczają swoje rodzinne terytoria w wieku około dwóch miesięcy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nazimek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

naganiacz

pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

na sztych

na wprost z przodu, przodem

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nemrod

żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.