Definicja hasła: nazimek
- nazimek
młody zając urodzony w jesieni.
Nazimek to młody zając, który urodził się w jesieni. Jest to okres, w którym zające są najbardziej aktywne i szybko rosną. Nazimki są bardzo małe i mają ciemnobrązowy lub czarny futro. Ich uszy są długie i wygięte, a oczy są duże i czarne. Mają bardzo silne mięśnie nóg, które pozwalają im skakać na duże odległości.
Nazimki są bardzo ruchliwe i żywiołowe. Szybko poruszają się po polach i lasach, szukając pożywienia. Zazwyczaj jedzą trawę, liście, owoce i warzywa. Mogą też jeść małe owady lub inne bezkręgowce.
Nazimki szybko się rozmnażają i mogą mieć do pięciu miotów w ciagu roku. Samice rodzą od trzech do pięciu młodych na raz i zazwyczaj opiekują się nimi przez kilka tygodni, aż do momentu, gdy stanowić będzie samodzielne. Młode zazwyczaj opuszczaj swoje rodzinne terytoria w wieku około dwóch miesięcy.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nazimek w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę N
- nadlufka, nadlufka, bok, dwojak
broń myśliwska o dwu lufach ułożonych pionowo. Może być śrutowa lub kulowa (tzw. ekspres bok) oraz kombinowana (kniejówka).
- narogi
jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.
- naganka
grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.
- na sztych
na wprost z przodu, przodem
- nóż myśliwski
biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.
- nemrod
żartobliwa nazwa myśliwego, pochodząca od imienia legendarnego władcy kraju Szinar w południowej Mezopotamii Nimruda, który według księgi Genesis był słynnym myśliwym.
- naganiacz
pomocnik myśliwego, którego zadaniem jest naganianie zwierzyny.
- nie strzelany
1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)
- niekoronny
jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.