Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nazimek

nazimek

młody zając urodzony w jesieni.

Nazimek to młody zając urodzony w jesieni. Jest to okres, w którym zające są najbardziej aktywne i szybko rosną. Nazimki są bardzo małe i mają ciemnobrązowy lub czarny futro. Ich uszy są długie i wygięte, a oczy są duże i czarne. Mają bardzo silne mięśnie nóg, które pozwalają im skakać na duże odległości.

Nazimki są bardzo ruchliwe i żywiołowe. Szybko poruszają się po polach i lasach, szukając pożywienia. Zazwyczaj jedzą trawę, liście, owoce i warzywa. Mogą też jeść małe owady lub inne bezkręgowce.

Nazimki szybko się rozmnażają i mogą mieć do pięciu miotów w ciągu roku. Samice rodzą od trzech do pięciu młodych na raz i zazwyczaj opiekują się nimi przez kilka tygodni, aż do momentu, gdy staną się samodzielne. Młode zazwyczaj opuszczają swoje rodzinne terytoria w wieku około dwóch miesięcy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nazimek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

narzynacz

pies myśliwski szarpiący i pożerający ubitą zwierzynę.

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.