Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nodia

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

Nodia to tradycyjny sposób zakładania ogniska, który pochodzi z Syberii. Jest to technika, która pozwala na nocleg przy ognisku ze względu na długotrwałe i spokojne palenie się drewna. Aby uzyskać taki efekt, należy ułożyć drewno w specjalny sposób.

Pierwszym krokiem jest ułożenie drewna w kształcie stożka. Następnie należy umieścić małe gałązki i liście w środku stożka, aby stworzyć miejsce na rozpalenie ognia. Kolejnym krokiem jest ułożenie większych gałązek i patyków na zewnątrz stożka, aby utrzymać ciepło i stworzyć barierę przed wiatrem. Na samym końcu należy umieścić duże patyki na górze stożka, aby utrzymać ciepło i stworzyć miejsce do gotowania.

Po rozpaleniu ognia nodia może trwać kilka godzin lub nawet całą noc. Jest to doskonała technika do gotowania i ogrzewania się przez długi czas bez potrzeby ciągłego podkładania drewna. Jest to również doskonały sposób na zapewnienie sobie bezpiecznego schronienia podczas biwakowania w trudnych warunkach pogodowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nodia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nadoczniak

druga (licząc od róży) odnoga wieńca jelenia lub łopaty daniela.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

norowce

psy myśliwskie przeznaczone do pracy w norach. Należą do nich teriery i jamniki.

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.