Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nodia

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

Nodia to tradycyjny sposób zakładania ogniska, który pochodzi z Syberii. Jest to technika, która pozwala na nocleg przy ognisku ze względu na długotrwałe i spokojne palenie się drewna. Aby uzyskać taki efekt, należy ułożyć drewno w specjalny sposób.

Pierwszym krokiem jest ułożenie drewna w kształcie stożka. Następnie należy umieścić małe gałązki i liście w środku stożka, aby stworzyć miejsce na rozpalenie ognia. Kolejnym krokiem jest ułożenie większych gałązek i patyków na zewnątrz stożka, aby utrzymać ciepło i stworzyć barierę przed wiatrem. Na samym końcu należy umieścić duże patyki na górze stożka, aby utrzymać ciepło i stworzyć miejsce do gotowania.

Po rozpaleniu ognia nodia może trwać kilka godzin lub nawet całą noc. Jest to doskonała technika do gotowania i ogrzewania się przez długi czas bez potrzeby ciągłego podkładania drewna. Jest to również doskonały sposób na zapewnienie sobie bezpiecznego schronienia podczas biwakowania w trudnych warunkach pogodowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nodia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

niemyśliwski czyn

zachowanie niezgodne z etyką myśliwską.

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

niedokuna

młoda niedorosła kuna (w wieku do 6 miesięcy).

nakrywka

czapeczka zakładana na lufy w celu zabezpieczenia ich przed zatkaniem śniegiem podczas przechodzenia przez las.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nabój myśliwski

jednostka amunicji myśliwskiej. Składa się z łuski wraz ze spłonką, Śrutu lub kuli, prochu, a w nabojach śrutowych ponadto z przybitek (wojłokowej i tekturowej), ewentualnie z (...)

na sztych

na wprost z przodu, przodem