Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nurek

nurek

ptak łowczy, który potrafi atakować czaplę od spodu (szczyt doskonałości tresury).

Nurek jest ptakiem łowczym, który występuje głównie w Europie i Azji. Jego długość ciała wynosi od 30 do 40 cm, a jego masa waha się od 200 do 300 gramów. Ma szare lub brązowe upierzenie, które jest bardziej widoczne na skrzydłach i ogonie. Ma długi, zakrzywiony dziób i szerokie skrzydła.

Nurek jest znany ze swojej zdolności atakowania czapli od spodu. Jest to szczyt doskonałości tresury, ponieważ ptak musi być bardzo precyzyjny i szybki, aby móc skutecznie atakować swoją ofiarę. Nurek może również polować na inne ptaki, takie jak gołębie, wróble i kaczki.

Nurek jest również znany ze swojej inteligencji i zdolności uczenia się nowych umiejętności. Może być tresowany do wykonywania różnych akrobacji lotniczych i innych sztuczek. Nurek może być również używany do polowania na inne ptaki, ale tylko przez dobrze wyszkolonych myśliwych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nurek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

naganka

grupa naganiaczy współpracujących ze sobą na polowaniu zbiorowym.

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.

nodia

syberyjski sposób zakładania ogniska pozwalającego na nocleg przy nim ze względu na długotrwałe, spokojne palenie się specjalnie ułożonego drewna.

nielot

młody ptak jeszcze nielotny lub ptak dorosły w okresie pierzenia się.

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nóż myśliwski

biała broń myśliwska, konieczna i niezbędna każdemu myśliwemu. Nóż myśliwski powinien być mocny, ostry i mieć piłkę (do cięcia kości); może być sztywny lub składany.

nabijacz

dawniej pomocnik myśliwego, nabijający mu broń zamienną.