Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: nora

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce rozmnoży stanowi rozszerzona część nory - komora gniazdowa.

Nora jest wykopywana przez zwierzęta, które szukają schronienia i miejsca do rozmnażania. Zazwyczaj jest to długa, wygięta na zakrętach, podziemna kryjówka. Może mieć kilka otworów wejściowych, które służą do wychodzenia i wchodzenia do środka. Wewnątrz nory znajduje się komora gniazdowa, która jest rozszerzoną częścią nory. Jest to miejsce, w którym zwierzęta składają jaja i wychowują potomstwo.

Nora może być również używana przez inne zwierzęta, takie jak sarny, daniele i lisy. Zazwyczaj nora jest wykopywana przez lisy lub borsuki. Służy im jako schronienie przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi. Nora może być również używana przez ptaki, takie jak sikorki, które składają jaja i wychowują potomstwo wewnątrz nory.

Nora jest ważnym elementem ekosystemu leśnego. Zapewnia schronienie dla zwierząt i chroni je przed drapieżnikami oraz warunkami atmosferycznymi. Ponadto nora stanowi ważne miejsce rozmnażania dla wielu gatunków zwierząt leśnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj nora w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę N

zobacz pełną listę haseł

nakładanie poroża

wykształcanie poroża.

nora

podziemna kryjówka i miejsce rozmnażania, wykopywana przez lisy, borsuki, jenoty, króliki. Nora jest często bardzo rozgałęziona i posiada kilka otworów (okien) wejściowych. Miejsce (...)

narogi

jadalne narządy wewnętrzne zwierzyny grubej: serce, wątroba, nerki, płuca.

niekoronny

jeleń byk noszący wieniec, którego tyki nie mają koron.

na kulawy sztych

na ukos z przodu

na pomyka

zabroniony obecnie sposób polowania na zające polegający na tym, że myśliwy szedł przez pole (sam) i strzelał do uciekających przed nim zajęcy.

nęcisko

miejsce w lesie, gdzie wykłada się padlinę w celu przywabienia drapieżników (lisów, wilków i dzików).

nie strzelany

1. o zwierzu - puszczony bez strzału. Celowe powstrzymanie się myśliwego przed oddaniem strzału w okolicznościach, które strzał umożliwiają; 2. o zwierzu - ucieczka z miotu w sytuacji, w (...)

nogawice

gęste upierzenie na zgrzebłach głuszca.

napuszczanie

końcowa część nauki ptaka łowczego, polegąjąca na wypuszczaniu go na zwierzynę już na łowach.