Definicja hasła: obkładanie
- obkładanie, obkładanie, okładanie -
przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.
Obkładanie jest techniką polowania, która wykorzystuje psa myśliwskiego do wystawienia lub wypłoszenia ptactwa. Pies jest wyszkolony do przeszukiwania pola i szukania zwierzyny. Gdy pies znajdzie zwierzynę, wystawi ją lub wypłoszy, aby myśliwi mogli oddać strzał. Obkładanie jest szczególnie skuteczne w przypadku ptaków, ponieważ są one bardzo ruchliwe i trudne do znalezienia.
Pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony, aby mógł skutecznie obkładać pole. Musi być nauczony, jak przeszukiwać pole i jak reagować na ruchy ptactwa. Pies musi być również odpowiednio ubrany, aby mógł skutecznie przeszukiwać pole. Musi mieć odpowiednią odzież i obuwie, aby mógł swobodnie się poruszać po polu.
Obkładanie jest techniką polowania, która może być bardzo skuteczna, jeśli pies myśliwski jest odpowiednio wyszkolony i ubrany. Jest to technika, która może być stosowana zarówno do celów rekreacyjnych, jak i do celów łowieckich.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj obkładanie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę O
- obkładanie, obkładanie, okładanie -
przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.
- obciąć
1) o zwierzynie: ustalić za pomocą tropienia jej obecność w miocie;
2) o dzikach atakujących i raniących doskakujące do nich psy.
- odświeżyć krew
zabieg hodowlany polegający na wpuszczeniu do łowiska osobników obcych, sprowadzonych z innych terenów bytującego w nim gatunku, w celu polepszenia formy zwierzyny miejscowej.
- odtrąbić
grać na trąbce myśliwskiej sygnały zakończenia miotu, polowania, lub też na śmierć ubitej zwierzyny.
- ostatni miot
żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.
- obsada łowiska
pogłowie zwierzyny stanowiącej przedmiot gospodarki hodowlanej w łowisku.
- ósmak
jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).
- oczyć
o zwierzynie: rozglądać się uważnie.
- ochrona przyrody
działalność mająca na celu zachowanie, restytuowanie oraz zapewnienie trwałości użytkowania zasobów przyrody. Polega to m.in. na ochronie pomników przyrody, tworzeniu rezerwatów przyrody, (...)