Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: obkładanie

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.

Obkładanie jest techniką polowania, która wykorzystuje psa myśliwskiego do wystawienia lub wypłoszenia ptactwa. Pies jest wyszkolony do przeszukiwania pola i szukania zwierzyny. Gdy pies znajdzie zwierzynę, wystawi ją lub wypłoszy, aby myśliwi mogli oddać strzał. Obkładanie jest szczególnie skuteczne w przypadku ptaków, ponieważ są one bardzo ruchliwe i trudne do znalezienia.

Pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony, aby mógł skutecznie obkładać pole. Musi być nauczony, jak przeszukiwać pole i jak reagować na ruchy ptactwa. Pies musi być również odpowiednio ubrany, aby mógł skutecznie przeszukiwać pole. Musi mieć odpowiednią odzież i obuwie, aby mógł swobodnie się poruszać po polu.

Obkładanie jest techniką polowania, która może być bardzo skuteczna, jeśli pies myśliwski jest odpowiednio wyszkolony i ubrany. Jest to technika, która może być stosowana zarówno do celów rekreacyjnych, jak i do celów łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj obkładanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

ostry

inaczej cięty.

obkładanie, obkładanie, okładanie -

przeszukiwanie pola przez psa myśliwskiego w celu znalezienia i wystawienia (legawce) lub wypłoszenia (płochacze) ptactwa.

obciąć

1) o zwierzynie: ustalić za pomocą tropienia jej obecność w miocie;
2) o dzikach atakujących i raniących doskakujące do nich psy.

odświeżyć krew

zabieg hodowlany polegający na wpuszczeniu do łowiska osobników obcych, sprowadzonych z innych terenów bytującego w nim gatunku, w celu polepszenia formy zwierzyny miejscowej.

odtrąbić

grać na trąbce myśliwskiej sygnały zakończenia miotu, polowania, lub też na śmierć ubitej zwierzyny.

ostatni miot

żartobliwie - myśliwska biesiada w terenie, organizowana bezpośrednio po polowaniu.

obsada łowiska

pogłowie zwierzyny stanowiącej przedmiot gospodarki hodowlanej w łowisku.

ósmak

jeleń byk noszący wieniec o czterech odnogach na każdej tyce (regularny) lub na jednej z tyk (nieregularny).

oczyć

o zwierzynie: rozglądać się uważnie.

ochrona przyrody

działalność mająca na celu zachowanie, restytuowanie oraz zapewnienie trwałości użytkowania zasobów przyrody. Polega to m.in. na ochronie pomników przyrody, tworzeniu rezerwatów przyrody, (...)