Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: oczyć

oczyć

o zwierzynie: rozglądać się uważnie.

Oczyć to słowo, które jest używane w łowiectwie, aby opisać proces rozglądania się uważnie w celu znalezienia zwierzyny. Jest to często stosowane przez myśliwych, którzy chcą znaleźć i polować na dzikie zwierzęta. Oczyć może być wykonywane na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzyny szukają. Na przykład, jeśli myśliwy szuka jeleni, może oczyć lasy i pola, aby zobaczyć, czy widzi jakiekolwiek ślady ich obecności. Może również oczyć okolicę w poszukiwaniu innych oznak ich obecności, takich jak ślady stóp lub odchody.

Innym sposobem oczenia jest obserwowanie ptaków i innych dzikich zwierząt. Myśliwi mogą obserwować ptaki i inne dzikie zwierzęta w celu określenia, gdzie można znaleźć większe ilości dzikich zwierząt. Ptaki często latają do miejsca, gdzie są duże ilości pożywienia lub schronienia dla nich i innych dzikich zwierząt. Myśliwi mogą obserwować ptaki i inne dzikie zwierzęta w celu określenia miejsca ich obecności i skupienia się na tym miejscu w poszukiwaniu swojej ofiary.

Myśliwi mogą również oczyć okoliczną przyrodę w celu określenia obecności dzikich zwierząt. Mogą to robić poprzez obserwowanie drzew i krzewów oraz słuchanie odgłosów dzikich zwierząt. Mogą również oczyć okoliczną przyrodę w poszukiwaniu śladów obecności dzikich zwierząt, takich jak łodygi rosnących roślin lub odchody. Oczyć może być również stosowane do określenia miejsca skupienia się dzikich zwierząt oraz do określenia ich liczebności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oczyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę O

zobacz pełną listę haseł

ostroga

1) wyrostek znajdujący się z tyłu odnóży kuraków;
2) pierwszy sęk łopaty daniela.

oblany

o ptakach, głównie o słonce, dubelcie i kszyku: tłusty.

osmużać

ściągać skórę z zająca lub królika.

oszczepnik

dawniej myśliwy polujący z oszczepem.

objezdnik

inaczej dojetdżacz.

odwiatr

specyficzna woń, którą wydziela strzelona zwierzyna. Pozostaje przez pewien czas na tropie zwierzyny, co umożliwia psu myśliwskiemu odnalezienie jej.

ohar, ohar (Tadorna tadorna L.)

ptak łowny łączący cechy g(si i kaczek, należący do blaszkodziobych. Długość ok. 56 cm, rozpiętość skrzydeł ok. 96 cm, ciężar do 1000 g. Upierzenie czarno-białe, na skrzydłach (...)

oblatany

ptak łowczy wyćwiczony w swobodnym lataniu.

oganiać

o jeleniu byku: obiegać chmarę w czasie rykowiska; zapobiega to oddalaniu się łań.

opolować

odbyć polowanie na części terenu.