Definicja hasła: oczyć
- oczyć
o zwierzynie: rozglądać się uważnie.
Oczyć to słowo, które jest używane w łowiectwie, aby opisać proces rozglądania się uważnie w celu znalezienia zwierzyny. Jest to często stosowane przez myśliwych, którzy chcą znaleźć i polować na dzikie zwierzęta. Oczyć może być wykonywane na różne sposoby, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzyny szukają. Na przykład, jeśli myśliwy szuka jeleni, może oczyć lasy i pola, aby zobaczyć, czy widzi jakiekolwiek ślady ich obecności. Może również oczyć okolicę w poszukiwaniu innych oznak ich obecności, takich jak ślady stóp lub odchody.
Innym sposobem oczenia jest obserwowanie ptaków i innych dzikich zwierząt. Myśliwi mogą obserwować ptaki i inne dzikie zwierzęta w celu określenia, gdzie można znaleźć większe ilości dzikich zwierząt. Ptaki często latają do miejsca, gdzie są duże ilości pożywienia lub schronienia dla nich i innych dzikich zwierząt. Myśliwi mogą obserwować ptaki i inne dzikie zwierzęta w celu określenia miejsca ich obecności i skupienia się na tym miejscu w poszukiwaniu swojej ofiary.
Myśliwi mogą również oczyć okoliczną przyrodę w celu określenia obecności dzikich zwierząt. Mogą to robić poprzez obserwowanie drzew i krzewów oraz słuchanie odgłosów dzikich zwierząt. Mogą również oczyć okoliczną przyrodę w poszukiwaniu śladów obecności dzikich zwierząt, takich jak łodygi rosnących roślin lub odchody. Oczyć może być również stosowane do określenia miejsca skupienia się dzikich zwierząt oraz do określenia ich liczebności.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj oczyć w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę O
- odprawa
nagroda dla psów gończych w postaci patrochów upolowanej przy ich pomocy zwierzyny.
- osiemnastak
jeleń byk posiadający wieniec o dziewięciu odnogach na obu tykach (o. regularny) lub na jednej z tyk (o. nieregularny).
- ostoja
teren, na którym zwierzyna najchętniej przebywa.
- opolować
odbyć polowanie na części terenu.
- osiadła
zwierzyna, która nie zmienia swojej ostoi,
- odstrzał sanitarny
usunięcie z łowiska sztuki wyraźnie chorej. Można, a nawet należy, wykonać go bez względu na posiadanie odstrzału czy okres ochronny. Po dokonaniu odstrzału sztukę należy dostarczyć do (...)
- osadzanie zwierzyny
zatrzymywanie w miejscu zwierzyny przez psa do czasu przyjścia myśliwego.
- osiadły
o zwierzynie, która nie zmienia swojej ostoi.
- oszczek
ujadanie psa myśliwskiego na widok wytropionej zwierzyny.
- odkapturzyć
zdjąć kaptur z głowy ptaka łowczego.