Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rakieta

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.

Rakieta to technika polowania, w której myśliwy wystrzeliwuje pocisk w powietrze w kierunku zwierzęcia, obserwując jego reakcję. Skok lub inne gwałtowne ruchy płowej zwierzyny po strzale sugerują trafienie pociskiem. Metoda ta jest stosowana przede wszystkim podczas polowań na dzikie ptaki oraz duże zwierzęta, takie jak łosie. Rakieta jest dość skutecznym sposobem polowania, ale wiąże się z szeregiem ograniczeń i ryzyk dla myśliwych i otoczenia naturalnego. Metoda ta może być uznawana za niebezpieczną & https://pl.wiktionary.org/wiki/rakieta_(%C5%82owiectwo)

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rakieta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

ryk

głos jelenia byka w okresie rykowiska.

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.

rozerwanie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym rozerwaniu jej (zob. rozdęcie).

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

rozłoga

rozpiętość tyk poroża zwierzyny płowej; mierzy się ją w najszerszym rozwarciu.

rykowisko

okres godowy jeleni przypadający na drugą połowę września i pierwszą października: rykowisko ciche - jeżeli w tym okresie jelenie nie ryczą.

rzutek

krążek z łupliwego materiału, służący jako cel przy strzelaniu sportowym z myśliwskiej broni śrutowej. Rzutki są wyrzucane za pomocą specjalnych maszyn (zob. (...)

RWS, RWS (Rheinisch Westfalisches Sprengstoff A.G.)

zachodnioniemiecka fabryka produkująca wysokiej jakości amunicje myśliwską.