Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rakieta

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.

Rakieta to technika polowania, która polega na wystrzeleniu pocisku w celu zranienia lub zabicia zwierzyny. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który był używany już w starożytności. Technika ta polega na tym, że myśliwy wystrzeliwuje pocisk w powietrze, a następnie obserwuje, jak zwierzyna reaguje na jego lot. Jeśli zwierzyna skacze w górę lub bokiem, oznacza to, że pocisk trafił w cel i może być uznany za skuteczny.

Rakieta jest szczególnie popularna w polowaniach na dzikie ptaki. Myśliwi używają jej do strzelania do ptaków, które są trudne do osiągnięcia innymi metodami. Rakieta jest również często stosowana do polowania na dzikie łosie i inne duże zwierzęta.

Rakieta jest bardzo skuteczną metodą polowania, ale ma też swoje wady. Przede wszystkim jest bardzo głośna i może spłoszyć inne zwierzęta w okolicy. Ponadto może być trudna do opanowania i może być niebezpieczna dla myśliwego i innych osób obecnych na polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rakieta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rant

inaczej kryza.

rujowisko

zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, w kórym odbywa się pokrywanie łań.

rozbić się

o stadku kuropatw lub watasze dzików: rozproszyć się.

róg

1) ogólna nazwa wyrostka (przeważnie są dwa) czołowego u pustorogich;
2) wabik na jelenia;
3) trąbka myśliwska zrobiona z rogu (najczęściej bawolego) lub metalowa.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

rogi

wyrostki kostne znajdujące się na kościach czołowych pustorogich (żubra, kozicy, muflona), otoczone pochwami rogowymi. Coroczny przyrost wysokości i grubości tworzy u ich nasady karb na (...)

rapeta

noga dzika.

rykowisko

okres godowy jeleni przypadający na drugą połowę września i pierwszą października: rykowisko ciche - jeżeli w tym okresie jelenie nie ryczą.