Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: róża daszkowa

róża daszkowa

róża o kształcie spadzistym.

Róża daszkowa to rodzaj róży, która ma charakterystyczny, spadzisty kształt. Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów róż, ponieważ jest łatwy w uprawie i może być uprawiany w wielu różnych warunkach. Róża daszkowa ma szerokie liście i duże, piękne kwiaty, które mogą być białe, różowe lub czerwone. Kwiaty te są zazwyczaj duże i mają piękne, pełne płatki.

Róża daszkowa jest bardzo odporna na choroby i szkodniki, co czyni ją idealną rośliną do uprawy w ogrodzie. Roślina ta może być uprawiana zarówno w doniczkach, jak i na zewnątrz. Roślina ta może być uprawiana w całym kraju, ale najlepiej rośnie w cieplejszych regionach.

Róża daszkowa jest bardzo łatwa w pielęgnacji i nie wymaga dużo uwagi. Roślina ta powinna być podlewana regularnie i nawożona co kilka tygodni. Należy również usuwać przekwitłe kwiaty, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Jeśli chcesz mieć piękną różę daszkową w swoim ogrodzie, powinieneś regularnie przycinać gałęzie, aby utrzymać jej atrakcyjny kształt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj róża daszkowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)

ruja

okres godowy samic ssaków.

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.

rzecznik dyscyplinarny

osoba prawna powoływana przez właściwe rady łowieckie. Do jego zadań należy przygotowanie sprawy i występowanie przed sądem łowieckim w charakterze oskarżyciela (zob. (...)

rozłoga

rozpiętość tyk poroża zwierzyny płowej; mierzy się ją w najszerszym rozwarciu.

rogować

uderzać rogami (dotyczy również zwierzyny płowej).

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.

RWS, RWS (Rheinisch Westfalisches Sprengstoff A.G.)

zachodnioniemiecka fabryka produkująca wysokiej jakości amunicje myśliwską.