Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rujowisko

rujowisko

zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, w kórym odbywa się pokrywanie łań.

Rujowisko to zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, które służy do pokrywania łań. Jest to jeden z najważniejszych elementów łowiectwa, ponieważ pozwala na skuteczne polowanie na daniele. Rujowisko jest tworzone przez daniela, który wykopuje zagłębienie w ziemi i wypełnia je piaskiem lub innym materiałem, aby utrzymać go w stanie suchym. Następnie daniel układa łany na powierzchni rujowiska, aby umożliwić łowcom łapanie danieli.

Rujowisko może być również używane do hodowli danieli. Hodowla ta polega na umieszczeniu młodych danieli w rujowisku, gdzie mogą one się rozmnażać i rosnąć. W ten sposób można uzyskać większe stada danieli, co jest bardzo ważne dla łowców.

Rujowisko jest również często używane do celów edukacyjnych. Może być używane do prezentacji różnych aspektów łowiectwa, takich jak budowa rujowiska i techniki polowań na daniele. Może również służyć jako miejsce do obserwowania i badania zachowań danieli oraz ich ekologii.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rujowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rzucać

o zwierzynie czworonożnej: wydawać potomstwo na świat.

rogacz, rogacz, kozioł

samiec samy.

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

ryk

głos jelenia byka w okresie rykowiska.

rohatyna

dawna myśliwska broń drzewcowa (dl. ok. 220 cm) o szerokim grocie, zaopatrzonym w wystający z boku hak-róg lub poprzeczkę.

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.

rujka

glos wydawany przez byka łosia (rżenie) podczas pokrywania klępy.

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)