Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rapcie

rapcie

racice dzika.

Rapcie to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do dzików. Są to zwierzęta z rodziny dzikich świń, które są jednym z najbardziej rozpowszechnionych gatunków dzikich zwierząt w Europie. Rapcie są często mylone z dzikami, ale mają kilka istotnych różnic. Przede wszystkim rapcie są mniejsze od dzików i mają bardziej krótkie i grube nogi. Ich uszy są również krótsze i bardziej okrągłe niż u dzików.

Rapcie są bardzo aktywnymi zwierzętami, które lubią polować na owady, ptaki i inne małe zwierzęta. Są również bardzo dobrymi pływakami i potrafią skakać wysoko, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Rapcie szybko się rozmnażają i mogą żyć do 15 lat w naturalnym środowisku.

Rapcie są popularnymi ofiarami polowań myśliwskich, ponieważ ich mięso jest smaczne i pożywne. Miłośnicy łowiectwa uważają je za jedne z najbardziej atrakcyjnych celów polowań, ponieważ szybko się przenoszą i trudno je schwytać. Polowanie na rapcie może być trudne, ale jest też bardzo satysfakcjonujące.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rapcie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rozłoga

rozpiętość tyk poroża zwierzyny płowej; mierzy się ją w najszerszym rozwarciu.

rudel

stadko, stado saren

rant

inaczej kryza.

rozpórka

prawidło do suszenia skór futerkowych zwierząt łownych.

rogować

uderzać rogami (dotyczy również zwierzyny płowej).

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

rohatyna

dawna myśliwska broń drzewcowa (dl. ok. 220 cm) o szerokim grocie, zaopatrzonym w wystający z boku hak-róg lub poprzeczkę.

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)