Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rapcie

rapcie

racice dzika.

Rapcie to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do dzików. Są to zwierzęta z rodziny dzikich świń, które są jednym z najbardziej rozpowszechnionych gatunków dzikich zwierząt w Europie. Rapcie są często mylone z dzikami, ale mają kilka istotnych różnic. Przede wszystkim rapcie są mniejsze od dzików i mają bardziej krótkie i grube nogi. Ich uszy są również krótsze i bardziej okrągłe niż u dzików.

Rapcie są bardzo aktywnymi zwierzętami, które lubią polować na owady, ptaki i inne małe zwierzęta. Są również bardzo dobrymi pływakami i potrafią skakać wysoko, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Rapcie szybko się rozmnażają i mogą żyć do 15 lat w naturalnym środowisku.

Rapcie są popularnymi ofiarami polowań myśliwskich, ponieważ ich mięso jest smaczne i pożywne. Miłośnicy łowiectwa uważają je za jedne z najbardziej atrakcyjnych celów polowań, ponieważ szybko się przenoszą i trudno je schwytać. Polowanie na rapcie może być trudne, ale jest też bardzo satysfakcjonujące.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rapcie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

ruja

okres godowy samic ssaków.

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.

roczniak

zwierzę jednoroczne.

racica

rozdwojone kopyto u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.

raciczki, raciczki, szpile

wyrostki rogowe znajdujące się powyżej racic u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.

rzecznik dyscyplinarny

osoba prawna powoływana przez właściwe rady łowieckie. Do jego zadań należy przygotowanie sprawy i występowanie przed sądem łowieckim w charakterze oskarżyciela (zob. (...)

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

róże

pierścienie kostne u nasady poroża zwierzyny płowej

rykowisko

okres godowy jeleni przypadający na drugą połowę września i pierwszą października: rykowisko ciche - jeżeli w tym okresie jelenie nie ryczą.