Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rzutkarz

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

Rzutkarz to myśliwy, który specjalizuje się w strzelaniu do rzutków. Jest to forma sportu łowieckiego, w której uczestnicy używają broni palnej do strzelania do metalowych lub drewnianych rzutek. Celem jest trafienie w cel z jak największej odległości. Rzutkarstwo wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania, doskonałej techniki strzelania oraz umiejętności utrzymania stałego poziomu skupienia. Dodatkowo, rzutkarz powinien posiadać dobrą koordynację oko-ręka i umieć dostosować siłę strzału do odległości celu.

Rzutkarstwo może być uprawiane na poligonach strzeleckich lub na specjalnie przygotowanych torach rzutkarskich. Jest popularną formą rekreacji i sportu wśród myśliwych, jednak może także służyć jako trening dla myśliwych i służb mundurowych. Wielu praktykujących tę dyscyplinę traktuje ją jako doskonały sposób na poprawę swoich umiejętności strzeleckich i utrzymanie ich na wysokim poziomie. Dzięki rzutkarstwu myśliwi mogą doskonalić swoje umiejętności w zakresie precyzji strzałów oraz wyczucia dystansu, co przekłada się na lepsze wyniki podczas polowania czy innych sytuacji wymagających użycia broni palnej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rzutkarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rozkład

inaczej pokol.

rosochy

poroże łosia łopatacza prawidłowo rozwinięte, mające kształt łopat z licznymi pasynkami.

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.

rapeta

noga dzika.

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

raróg, raróg (Falco cherrug Gray)

ptak drapieżny z rodziny sokołów, dawniej bardzo ceniony w sokolnictwie.

rzutek

krążek z łupliwego materiału, służący jako cel przy strzelaniu sportowym z myśliwskiej broni śrutowej. Rzutki są wyrzucane za pomocą specjalnych maszyn (zob. (...)

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.