Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rękawica sokolnicza

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.

Rękawica sokolnicza to specjalny rodzaj rękawicy, który jest używany do wypuszczania sokołów. Jest wykonana z grubej, miękkiej skóry, która jest odporna na uszkodzenia i zapewnia wygodę noszenia. Rękaw ma duży otwór od dołu, który umożliwia wypuszczenie sokoła. Często rękawica jest bogato zdobiona, aby podkreślić jej piękno i status.

Rękawica sokolnicza jest używana przez myśliwych do wypuszczania sokołów na polowanie. Sokoły są trzymane na ręce myśliwego, a rękawica chroni dłoń przed ich szponami. Rękawica jest tak skonstruowana, aby umożliwić myśliwemu łatwe wypuszczenie ptaka i zapobiec jego ucieczce.

Rękawica sokolnicza jest ważnym elementem ubioru myśliwego i może być ozdobiona piękną biżuterią lub innymi ozdobami. Jest to symbol statusu i prestiżu dla myśliwych i może być noszona zarówno na polowaniach, jak i podczas innych okazji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rękawica sokolnicza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rujowisko

zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, w kórym odbywa się pokrywanie łań.

RWS, RWS (Rheinisch Westfalisches Sprengstoff A.G.)

zachodnioniemiecka fabryka produkująca wysokiej jakości amunicje myśliwską.

ruszyć

wypędzić zwierzynę z jej ostoi.

rudel

stadko, stado saren

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.

rapcie

racice dzika.

rohatyna

dawna myśliwska broń drzewcowa (dl. ok. 220 cm) o szerokim grocie, zaopatrzonym w wystający z boku hak-róg lub poprzeczkę.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

róże

pierścienie kostne u nasady poroża zwierzyny płowej