Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rojst

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.

Rojst to miejsce, które jest szczególnie lubiane przez łosie. Jest to bagniste i grząskie miejsce, które jest porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami. Rojst jest idealnym miejscem dla łosia, ponieważ zapewnia mu schronienie i bezpieczeństwo. Rojst jest również idealnym miejscem do polowania na łosia, ponieważ jest ono bardzo trudne do przebycia dla myśliwych.

Rojst może być również używany przez inne zwierzęta, takie jak sarny, daniele i inne zwierzęta łowne. Rojst jest również idealnym miejscem do odpoczynku dla tych zwierząt. Jest to spokojne i ciche miejsce, w którym mogą one odpoczywać i chronić się przed drapieżnikami.

Rojst może być również używany przez ptaki wodne, takie jak gęsi, łabędzie i inne ptaki wodne. Rojst jest idealnym miejscem do gniazdowania dla tych ptaków, ponieważ zapewnia im schronienie i bezpieczeństwo. Rojst może również służyć jako źródło pożywienia dla tych ptaków, ponieważ można tam znaleźć dużo owadów i innych małych stworzeń.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rojst w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rzucać

o zwierzynie czworonożnej: wydawać potomstwo na świat.

rujowisko

zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, w kórym odbywa się pokrywanie łań.

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

rujka

glos wydawany przez byka łosia (rżenie) podczas pokrywania klępy.

róże

pierścienie kostne u nasady poroża zwierzyny płowej

rozładowanie

wyjęcie naboi z broni.

racica

rozdwojone kopyto u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

rogacz, rogacz, kozioł

samiec samy.

rwać się

o ptactwie: podrywać się do lotu.