Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rozładowanie

rozładowanie

wyjęcie naboi z broni.

Rozładowanie to proces wyjmowania naboi z broni. Jest to ważny element bezpieczeństwa, który należy wykonać przed każdym użyciem broni. Proces ten może być wykonywany na kilka sposobów, w zależności od rodzaju broni.

W przypadku broni palnej, rozładowanie polega na usunięciu magazynka z broni i wyjęciu naboi z magazynka. Następnie należy sprawdzić, czy lufa jest pusta. Jeśli tak, można ją bezpiecznie przechowywać lub transportować.

W przypadku broni strzeleckiej, rozładowanie polega na usunięciu ładunku z lufy i usunięciu ładunku z komory ładowania. Następnie należy sprawdzić, czy lufa jest pusta i czy komora ładowania jest pusta. Jeśli tak, można bezpiecznie przechowywać lub transportować broń.

Rozładowanie broni jest ważnym elementem bezpieczeństwa i powinno być wykonywane zgodnie z instrukcjami producenta. Należy upewnić się, że broń jest całkowicie rozładowana i bezpieczna do przechowywania lub transportu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rozładowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rozmnażanie

wytwarzanie potomstwa. Istotna cecha żywej materii, zapewniająca ciągłość życia mimo zamierania osobników.

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

rzucać

o zwierzynie czworonożnej: wydawać potomstwo na świat.

rudel

stadko, stado saren

rogi

wyrostki kostne znajdujące się na kościach czołowych pustorogich (żubra, kozicy, muflona), otoczone pochwami rogowymi. Coroczny przyrost wysokości i grubości tworzy u ich nasady karb na (...)

rujka

glos wydawany przez byka łosia (rżenie) podczas pokrywania klępy.

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

rogować

uderzać rogami (dotyczy również zwierzyny płowej).

rwać się

o ptactwie: podrywać się do lotu.