Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rusznikarz

rusznikarz

rzemieślnik zajmujący się wyrobem oraz naprawą broni myśliwskiej.

Rusznikarz to rzemieślnik, który specjalizuje się w wyrobie i naprawie broni myśliwskiej. Jego zadaniem jest zapewnienie, aby broń była bezpieczna i skuteczna. Aby to osiągnąć, musi on posiadać szeroką wiedzę na temat budowy i działania broni myśliwskiej. Musi również mieć umiejętności techniczne, aby móc wykonywać drobne naprawy i konserwacje.

Rusznikarze często pracują z różnymi rodzajami broni myśliwskiej, takimi jak strzelby, pistolety, karabiny i wiatrówki. Mogą one być wykonane z metalu lub drewna, a także z innych materiałów. Rusznikarze muszą być w stanie rozpoznawać różne rodzaje broni i ich części oraz wiedzieć, jak je naprawić lub ulepszyć.

Rusznikarze muszą również posiadać umiejętności manualne, aby móc tworzyć nowe części do broni lub modyfikować istniejące. Muszą również mieć dobre umiejętności techniczne, aby móc dostosować broń do potrzeb użytkownika. Wreszcie muszą mieć odpowiedni sprzęt do naprawiania broni oraz odpowiednie narzędzia do tworzenia nowych części.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rusznikarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

rusznikarz

rzemieślnik zajmujący się wyrobem oraz naprawą broni myśliwskiej.

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

ruja

okres godowy samic ssaków.

rzucać

o zwierzynie czworonożnej: wydawać potomstwo na świat.

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

rzutek

krążek z łupliwego materiału, służący jako cel przy strzelaniu sportowym z myśliwskiej broni śrutowej. Rzutki są wyrzucane za pomocą specjalnych maszyn (zob. (...)

rosochy

poroże łosia łopatacza prawidłowo rozwinięte, mające kształt łopat z licznymi pasynkami.

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.