Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rusznikarz

rusznikarz

rzemieślnik zajmujący się wyrobem oraz naprawą broni myśliwskiej.

Rusznikarz to rzemieślnik specjalizujący się w wyrobie oraz naprawie broni myśliwskiej. Jego głównym zadaniem jest zagwarantowanie, że broń jest nie tylko bezpieczna, ale także skuteczna. Aby osiągnąć ten cel, musi posiadać dogłębną wiedzę na temat konstrukcji i działania broni myśliwskiej. Oprócz tego, rusznikarz powinien mieć umiejętności techniczne pozwalające mu na wykonywanie drobnych napraw i konserwacji. Typowa praca rusznikarza obejmuje różne rodzaje broni myśliwskiej, takie jak strzelby, pistolety, karabiny czy wiatrówki. Broń ta może być wykonana z metalu, drewna lub innych materiałów, a rusznikarz musi być w stanie rozpoznać różne rodzaje broni i ich części oraz wiedzieć, jak je naprawić lub ulepszyć.

Ponadto rusznikarz musi posiadać umiejętności manualne do tworzenia nowych części do broni lub modyfikowania istniejących. Istotne jest także posiadanie dobrych umiejętności technicznych w celu dostosowania broni do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ostatecznie rusznikarz musi dysponować odpowiednim sprzętem do naprawiania broni oraz stosownymi narzędziami do tworzenia nowych części. Współcześnie rusznikarze muszą także być na bieżąco z przepisami dotyczącymi produkcji broni oraz posiadać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i kontroli jakości branży branżowej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rusznikarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

ruszyć

wypędzić zwierzynę z jej ostoi.

raróg, raróg (Falco cherrug Gray)

ptak drapieżny z rodziny sokołów, dawniej bardzo ceniony w sokolnictwie.

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rapeta

noga dzika.

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

rozbić się

o stadku kuropatw lub watasze dzików: rozproszyć się.

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

racica

rozdwojone kopyto u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.