Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rogacz

rogacz, rogacz, kozioł

samiec samy.

Rogacz to samiec samy, który jest najbardziej widocznym przedstawicielem tego gatunku. Jest to duży ptak o długim, smukłym ciele i długich, szerokich skrzydłach. Ma bardzo charakterystyczny wygląd, z długim, wąskim dziobem i szerokim, czarnym paskiem na głowie. Rogacze mają bardzo silne mięśnie i są w stanie latać bardzo szybko. Są również bardzo silne i wytrzymałe, co pozwala im przebywać w trudnych warunkach środowiskowych.

Rogacze są aktywne zarówno w dzień, jak iw nocy. W ciągu dnia polują na różnego rodzaju drobne zwierzęta, takie jak myszy, szczury i ptaki. W nocy polują na większe ofiary, takie jak króliki i inne małe ssaki. Mogą również polować na ptaki morskie lub inne duże ptaki.

Rogacze są bardzo inteligentne i potrafią uczyć się nowych rzeczy. Są również bardzo odważni i potrafią walczyć o swoje terytorium z innymi samcami samych lub innymi ptakami. Są również bardzo lojalni wobec swoich partnerów łowieckich i potrafią tworzyć trwałe więzi z innymi rogaczami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rogacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

rujka

glos wydawany przez byka łosia (rżenie) podczas pokrywania klępy.

RWS, RWS (Rheinisch Westfalisches Sprengstoff A.G.)

zachodnioniemiecka fabryka produkująca wysokiej jakości amunicje myśliwską.

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

raciczki, raciczki, szpile

wyrostki rogowe znajdujące się powyżej racic u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.

róża daszkowa

róża o kształcie spadzistym.

rozdęcie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym zwiększeniu średnicy jej przewodu. Najczęstszą przyczyną rozdęcia jest zatkanie końca lufy (np. śniegiem) podczas strzału. Jest to bardzo (...)

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

roczniak

zwierzę jednoroczne.

rozładowanie

wyjęcie naboi z broni.