Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rogacz

rogacz, rogacz, kozioł

samiec samy.

Rogacz to samiec samy, który jest najbardziej widocznym przedstawicielem tego gatunku. Jest to duży ptak o długim, smukłym ciele i długich, szerokich skrzydłach. Ma bardzo charakterystyczny wygląd, z długim, wąskim dziobem i szerokim, czarnym paskiem na głowie. Rogacze mają bardzo silne mięśnie i są w stanie latać bardzo szybko. Są również bardzo silne i wytrzymałe, co pozwala im przebywać w trudnych warunkach środowiskowych.

Rogacze są aktywne zarówno w dzień, jak iw nocy. W ciągu dnia polują na różnego rodzaju drobne zwierzęta, takie jak myszy, szczury i ptaki. W nocy polują na większe ofiary, takie jak króliki i inne małe ssaki. Mogą również polować na ptaki morskie lub inne duże ptaki.

Rogacze są bardzo inteligentne i potrafią uczyć się nowych rzeczy. Są również bardzo odważni i potrafią walczyć o swoje terytorium z innymi samcami samych lub innymi ptakami. Są również bardzo lojalni wobec swoich partnerów łowieckich i potrafią tworzyć trwałe więzi z innymi rogaczami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rogacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

roczniak

zwierzę jednoroczne.

rapeta

noga dzika.

rykowisko

okres godowy jeleni przypadający na drugą połowę września i pierwszą października: rykowisko ciche - jeżeli w tym okresie jelenie nie ryczą.

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.

ryk

głos jelenia byka w okresie rykowiska.

rogować

uderzać rogami (dotyczy również zwierzyny płowej).