Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: repetować

repetować

po oddaniu strzału usunąć łuskę i wprowadzić do komory nowy nabój, przesuwając ręcznie mechanizm zamka w repetierze.

Repetować to czynność, która polega na wymianie naboju w broni palnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku broni myśliwskiej, ponieważ po oddaniu strzału należy usunąć łuskę i wprowadzić do komory nowy nabój. W przypadku broni repetierowej czynność ta jest wykonywana ręcznie, poprzez przesuwanie mechanizmu zamka.

Repetowanie jest ważnym elementem bezpieczeństwa podczas polowania. Przede wszystkim należy upewnić się, że lufa jest czysta i sucha, a także sprawdzić, czy nabój jest odpowiednio zamocowany. Następnie należy sprawdzić, czy mechanizm zamka działa prawidłowo i czy nie ma żadnych przeszkód w drodze do lufy. Po tych czynnościach można bezpiecznie oddać strzał.

Repetowanie jest szczególnie ważne dla myśliwych, ponieważ pozwala im na szybkie i skuteczne oddawanie strzałów. Dzięki temu mogą one skutecznie polować na zwierzynę i chronić swoje terytorium przed szkodnikami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj repetować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rwać się

o ptactwie: podrywać się do lotu.

ruja

okres godowy samic ssaków.

ryk

głos jelenia byka w okresie rykowiska.

rapcie

racice dzika.

rujowisko

zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, w kórym odbywa się pokrywanie łań.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rzutek

krążek z łupliwego materiału, służący jako cel przy strzelaniu sportowym z myśliwskiej broni śrutowej. Rzutki są wyrzucane za pomocą specjalnych maszyn (zob. (...)

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.