Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: remiza

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania gniazd. W zimie stanowi osłonę przed wiatrem i śniegiem jak też skrzydlatymi drapieżnikami. Zakładanie remiz (w przypadku braku naturalnych) jest ważną czynnością gospodarczą w łowisku.

Remiza to miejsce, które jest szczególnie ważne dla ptaków. Jest to mały teren wśród pól, który jest porośnięty drzewami i krzewami. Remiza dostarcza ptakom pożywienia oraz jest doskonałym miejscem do zakładania gniazd. W zimie remiza stanowi osłonę przed wiatrem i śniegiem, a także skrzydlatymi drapieżnikami.

Zakładanie remiz (w przypadku braku naturalnych) jest ważną czynnością gospodarczą w łowisku. Można to zrobić poprzez sadzenie drzew i krzewów, aby stworzyć odpowiednie warunki do życia ptakom. Drzewa i krzewy powinny być odpowiednio dobrane, aby zapewnić ptakom schronienie i pożywienie.

Remiza może również służyć jako miejsce do obserwowania ptactwa. Można tam spotkać różne gatunki ptaków, a także inne zwierzęta, takie jak sarny czy lisy. Remiza może być również doskonałym miejscem do nauki o ekosystemach leśnych i ich roli w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj remiza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

rozkład

inaczej pokol.

rozerwanie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym rozerwaniu jej (zob. rozdęcie).

ruja

okres godowy samic ssaków.

rogi

wyrostki kostne znajdujące się na kościach czołowych pustorogich (żubra, kozicy, muflona), otoczone pochwami rogowymi. Coroczny przyrost wysokości i grubości tworzy u ich nasady karb na (...)

rudel

stadko, stado saren

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)