Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: remiza

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania gniazd. W zimie stanowi osłonę przed wiatrem i śniegiem jak też skrzydlatymi drapieżnikami. Zakładanie remiz (w przypadku braku naturalnych) jest ważną czynnością gospodarczą w łowisku.

Remiza to miejsce, które jest szczególnie ważne dla ptaków. Jest to mały teren wśród pól, który jest porośnięty drzewami i krzewami. Remiza dostarcza ptakom pożywienia oraz jest doskonałym miejscem do zakładania gniazd. W zimie remiza stanowi osłonę przed wiatrem i śniegiem, a także skrzydlatymi drapieżnikami.

Zakładanie remiz (w przypadku braku naturalnych) jest ważną czynnością gospodarczą w łowisku. Można to zrobić poprzez sadzenie drzew i krzewów, aby stworzyć odpowiednie warunki do życia ptakom. Drzewa i krzewy powinny być odpowiednio dobrane, aby zapewnić ptakom schronienie i pożywienie.

Remiza może również służyć jako miejsce do obserwowania ptactwa. Można tam spotkać różne gatunki ptaków, a także inne zwierzęta, takie jak sarny czy lisy. Remiza może być również doskonałym miejscem do nauki o ekosystemach leśnych i ich roli w środowisku naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj remiza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

ruja

okres godowy samic ssaków.

rusznikarz

rzemieślnik zajmujący się wyrobem oraz naprawą broni myśliwskiej.

racica

rozdwojone kopyto u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.

rohatyna

dawna myśliwska broń drzewcowa (dl. ok. 220 cm) o szerokim grocie, zaopatrzonym w wystający z boku hak-róg lub poprzeczkę.

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

rzutek

krążek z łupliwego materiału, służący jako cel przy strzelaniu sportowym z myśliwskiej broni śrutowej. Rzutki są wyrzucane za pomocą specjalnych maszyn (zob. (...)

roczniak

zwierzę jednoroczne.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rogować

uderzać rogami (dotyczy również zwierzyny płowej).