Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: RWS

RWS, RWS (Rheinisch Westfalisches Sprengstoff A.G.)

zachodnioniemiecka fabryka produkująca wysokiej jakości amunicje myśliwską.

RWS to zachodnioniemiecka firma produkująca amunicję myśliwską. Firma została założona w 1872 roku przez Ernsta Wilhelm Leberechta i jest jednym z najstarszych producentów amunicji na świecie. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości amunicji myśliwskiej, która jest szeroko stosowana przez myśliwych na całym świecie.

RWS oferuje szeroki wybór amunicji, w tym naboje strzelnicze, naboje do broni palnej, naboje do broni bocznego zapłonu i naboje do broni gazowej. Wszystkie produkty RWS są wykonane z najwyższej jakości materiałów i są starannie testowane przed wprowadzeniem na rynek. Produkty te są uważane za najlepsze na rynku i cieszą się dużym uznaniem wśród myśliwych.

RWS oferuje także szeroki wybór akcesoriów łowieckich, takich jak lornetki, lunety celownicze, noże myśliwskie i inne akcesoria. Firma oferuje również usługi serwisowe dla swoich produktów, aby upewnić się, że są one bezpieczne i skuteczne. Firma ma swoje oddziały w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz sprzedaje swoje produkty na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj RWS w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rujowisko

zagłębienie w ziemi wykonane przez daniela przednimi badylami, w kórym odbywa się pokrywanie łań.

róże

pierścienie kostne u nasady poroża zwierzyny płowej

rozpórka

prawidło do suszenia skór futerkowych zwierząt łownych.

rozłoga

rozpiętość tyk poroża zwierzyny płowej; mierzy się ją w najszerszym rozwarciu.

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.

rozdęcie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym zwiększeniu średnicy jej przewodu. Najczęstszą przyczyną rozdęcia jest zatkanie końca lufy (np. śniegiem) podczas strzału. Jest to bardzo (...)

rozkład

inaczej pokol.

rogi

wyrostki kostne znajdujące się na kościach czołowych pustorogich (żubra, kozicy, muflona), otoczone pochwami rogowymi. Coroczny przyrost wysokości i grubości tworzy u ich nasady karb na (...)

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

rujka

glos wydawany przez byka łosia (rżenie) podczas pokrywania klępy.