Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: RWS

RWS, RWS (Rheinisch Westfalisches Sprengstoff A.G.)

zachodnioniemiecka fabryka produkująca wysokiej jakości amunicje myśliwską.

RWS to zachodnioniemiecka firma produkująca amunicję myśliwską. Firma została założona w 1872 roku przez Ernsta Wilhelm Leberechta i jest jednym z najstarszych producentów amunicji na świecie. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości amunicji myśliwskiej, która jest szeroko stosowana przez myśliwych na całym świecie.

RWS oferuje szeroki wybór amunicji, w tym naboje strzelnicze, naboje do broni palnej, naboje do broni bocznego zapłonu i naboje do broni gazowej. Wszystkie produkty RWS są wykonane z najwyższej jakości materiałów i są starannie testowane przed wprowadzeniem na rynek. Produkty te są uważane za najlepsze na rynku i cieszą się dużym uznaniem wśród myśliwych.

RWS oferuje także szeroki wybór akcesoriów łowieckich, takich jak lornetki, lunety celownicze, noże myśliwskie i inne akcesoria. Firma oferuje również usługi serwisowe dla swoich produktów, aby upewnić się, że są one bezpieczne i skuteczne. Firma ma swoje oddziały w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz sprzedaje swoje produkty na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj RWS w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rozładowanie

wyjęcie naboi z broni.

rzucać

o zwierzynie czworonożnej: wydawać potomstwo na świat.

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.

rakieta

podskok zwierzyny płowej, zaznaczającej w ten sposób rażenie pociskiem na komorę.

rozbić się

o stadku kuropatw lub watasze dzików: rozproszyć się.

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)