Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rusznikarstwo

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

Rusznikarstwo to dziedzina, która obejmuje wytwarzanie i naprawę ręcznej broni palnej. Jest to sztuka, która wymaga wiedzy i umiejętności, aby stworzyć lub naprawić broń. Rusznikarze muszą znać się na materiałach, technikach produkcji i mechanice broni. Muszą również mieć dobre zrozumienie tego, jak działa broń i jak jej elementy współdziałają ze sobą.

Rusznikarze muszą być w stanie tworzyć lub naprawiać każdy rodzaj broni palnej, od pistoletów po karabiny. Mogą tworzyć nowe części lub naprawiać stare. Mogą również przerabiać istniejące części, aby ulepszyć ich funkcjonalność lub wygląd. Muszą również znać się na materiałach, takich jak stal, mosiądz i aluminium, aby móc tworzyć nowe części lub naprawiać stare.

Rusznikarze muszą również znać się na technikach produkcji broni palnej, takich jak cięcie, toczenie i spawanie. Muszą również znać się na mechanice broni palnej i być w stanie określić, jak dany element będzie działał w połączeniu z innymi elementami. Muszą również znać się na bezpiecznym użytkowaniu broni palnej i być w stanie określić, czy broń jest bezpieczna do użytku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rusznikarstwo w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.

rzecznik dyscyplinarny

osoba prawna powoływana przez właściwe rady łowieckie. Do jego zadań należy przygotowanie sprawy i występowanie przed sądem łowieckim w charakterze oskarżyciela (zob. (...)

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

rykowisko

okres godowy jeleni przypadający na drugą połowę września i pierwszą października: rykowisko ciche - jeżeli w tym okresie jelenie nie ryczą.

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

rapeta

noga dzika.

rozładowanie

wyjęcie naboi z broni.

ruja

okres godowy samic ssaków.

rozpórka

prawidło do suszenia skór futerkowych zwierząt łownych.