Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rusznikarstwo

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

Rusznikarstwo to dziedzina rzemiosła obejmująca wytwarzanie i naprawę ręcznej broni palnej. Jest to skomplikowane i wymagające umiejętności zajęcie, które polega na zdolności do tworzenia oraz konserwacji różnych typów broni palnej, takich jak pistolety czy karabiny. Rusznikarze muszą posiadać dogłębną wiedzę na temat materiałów wykorzystywanych do produkcji broni, technik jej wytwórczości oraz mechaniki działania broni. Ich umiejętności obejmują również zdolność do tworzenia nowych części, naprawy uszkodzeń oraz modernizacji istniejących konstrukcji broni.

W procesie wytwórczości rusznikarze posługują się różnymi technologiami i materiałami, takimi jak stal, mosiądz czy aluminium. Znajomość procesów produkcyjnych, jak cięcie, toczenie czy spawanie, jest kluczowa dla osiągnięcia wysokiej jakości broni. Ponadto rusznikarze muszą poznać zasady bezpiecznego użytkowania broni oraz zdolność oceny stanu technicznego oręża.

Rusznikarstwo jest sztuką łączącą tradycję rzemieślniczą i zaawansowaną technologię. Osoby zajmujące się tą działalnością muszą łączyć praktyczne umiejętności z systematycznym rozwojem wiedzy na temat nowych materiałów i technologii, aby utrzymać wysoki poziom profesjonalizmu w dziedzinie wytwórczości oraz naprawy broni palnej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rusznikarstwo w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

ryk

głos jelenia byka w okresie rykowiska.

rohatyna

dawna myśliwska broń drzewcowa (dl. ok. 220 cm) o szerokim grocie, zaopatrzonym w wystający z boku hak-róg lub poprzeczkę.

rant

inaczej kryza.

rozmnażanie

wytwarzanie potomstwa. Istotna cecha żywej materii, zapewniająca ciągłość życia mimo zamierania osobników.

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

ruszyć

wypędzić zwierzynę z jej ostoi.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

rudel

stadko, stado saren

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.