Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rusznikarstwo

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

Rusznikarstwo to dziedzina rzemiosła obejmująca wytwarzanie i naprawę ręcznej broni palnej. Jest to skomplikowane i wymagające umiejętności zajęcie, które polega na zdolności do tworzenia oraz konserwacji różnych typów broni palnej, takich jak pistolety czy karabiny. Rusznikarze muszą posiadać dogłębną wiedzę na temat materiałów wykorzystywanych do produkcji broni, technik jej wytwórczości oraz mechaniki działania broni. Ich umiejętności obejmują również zdolność do tworzenia nowych części, naprawy uszkodzeń oraz modernizacji istniejących konstrukcji broni.

W procesie wytwórczości rusznikarze posługują się różnymi technologiami i materiałami, takimi jak stal, mosiądz czy aluminium. Znajomość procesów produkcyjnych, jak cięcie, toczenie czy spawanie, jest kluczowa dla osiągnięcia wysokiej jakości broni. Ponadto rusznikarze muszą poznać zasady bezpiecznego użytkowania broni oraz zdolność oceny stanu technicznego oręża.

Rusznikarstwo jest sztuką łączącą tradycję rzemieślniczą i zaawansowaną technologię. Osoby zajmujące się tą działalnością muszą łączyć praktyczne umiejętności z systematycznym rozwojem wiedzy na temat nowych materiałów i technologii, aby utrzymać wysoki poziom profesjonalizmu w dziedzinie wytwórczości oraz naprawy broni palnej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rusznikarstwo w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rujka

glos wydawany przez byka łosia (rżenie) podczas pokrywania klępy.

roczniak

zwierzę jednoroczne.

repetować

po oddaniu strzału usunąć łuskę i wprowadzić do komory nowy nabój, przesuwając ręcznie mechanizm zamka w repetierze.

rwać się

o ptactwie: podrywać się do lotu.

rabiec

młody ptak łowczy, jeszcze pstrokaty; lub (z ros.), młody sokół lub jastrząb, nazwa od rabego koloru upierzenia

rapeta

noga dzika.

rozdęcie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym zwiększeniu średnicy jej przewodu. Najczęstszą przyczyną rozdęcia jest zatkanie końca lufy (np. śniegiem) podczas strzału. Jest to bardzo (...)

rozmnażanie

wytwarzanie potomstwa. Istotna cecha żywej materii, zapewniająca ciągłość życia mimo zamierania osobników.

ruja

okres godowy samic ssaków.

rożeniec, rożeniec (Anas acuta L.)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do kaczek właściwych. Długość ciała do 73 cm, rozpiętość skrzydeł do 92 cm. W Polsce nieliczny przelotny ptak łowny.