Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rusznikarstwo

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

Rusznikarstwo to dziedzina, która obejmuje wytwarzanie i naprawę ręcznej broni palnej. Jest to sztuka, która wymaga wiedzy i umiejętności, aby stworzyć lub naprawić broń. Rusznikarze muszą znać się na materiałach, technikach produkcji i mechanice broni. Muszą również mieć dobre zrozumienie tego, jak działa broń i jak jej elementy współdziałają ze sobą.

Rusznikarze muszą być w stanie tworzyć lub naprawiać każdy rodzaj broni palnej, od pistoletów po karabiny. Mogą tworzyć nowe części lub naprawiać stare. Mogą również przerabiać istniejące części, aby ulepszyć ich funkcjonalność lub wygląd. Muszą również znać się na materiałach, takich jak stal, mosiądz i aluminium, aby móc tworzyć nowe części lub naprawiać stare.

Rusznikarze muszą również znać się na technikach produkcji broni palnej, takich jak cięcie, toczenie i spawanie. Muszą również znać się na mechanice broni palnej i być w stanie określić, jak dany element będzie działał w połączeniu z innymi elementami. Muszą również znać się na bezpiecznym użytkowaniu broni palnej i być w stanie określić, czy broń jest bezpieczna do użytku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rusznikarstwo w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rwać się

o ptactwie: podrywać się do lotu.

repetować

po oddaniu strzału usunąć łuskę i wprowadzić do komory nowy nabój, przesuwając ręcznie mechanizm zamka w repetierze.

rogować

uderzać rogami (dotyczy również zwierzyny płowej).

rzutek

krążek z łupliwego materiału, służący jako cel przy strzelaniu sportowym z myśliwskiej broni śrutowej. Rzutki są wyrzucane za pomocą specjalnych maszyn (zob. (...)

rozmnażanie

wytwarzanie potomstwa. Istotna cecha żywej materii, zapewniająca ciągłość życia mimo zamierania osobników.

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

raróg, raróg (Falco cherrug Gray)

ptak drapieżny z rodziny sokołów, dawniej bardzo ceniony w sokolnictwie.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

rękawica sokolnicza

rękawica wykonana z grubej, miękkiej skóry, z dużym od dołu rozciętym rękawem, często bogato zdobiona.