Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: rykoszet

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

Rykoszet jest szczególnie niebezpieczny dla myśliwych, ponieważ może spowodować nieoczekiwane i nieprzewidywalne skutki. Rykoszet może wystąpić, gdy śrut lub kula odbijają się od twardych powierzchni, takich jak skały, drzewa lub inne przedmioty. Może również wystąpić, gdy śrut lub kula odbijają się od powierzchni wody lub lodu. W takim przypadku kierunek lotu pocisku może zostać zmieniony, co może stać się przyczyną wpadku.

Myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas polowania i zawsze powinni upewnić się, że nie ma żadnych twardych powierzchni ani wody lub lodu w pobliżu celu. Powinni również unikać strzelania do celów znajdujących się blisko siebie, ponieważ istnieje ryzyko, że śrut lub kula odbije się od jednego celu i trafi w drugi. Myśliwi powinni również unikać strzelania do celów znajdujących się na dużej odległości, ponieważ istnieje ryzyko, że śrut lub kula odbije się od powierzchni wody lub lodu i trafi w inny cel.

Aby uniknąć niebezpieczeństwa związanego z rykoszetem, myśliwi powinni uważnie obserwować swoje otoczenie i upewnić się, że nie ma żadnych twardych powierzchni ani wody lub lodu w pobliżu celu. Powinni również unikać strzelania do celów znajdujących się blisko siebie oraz strzelania do celów na dużej odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj rykoszet w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rusznikarstwo

wyrób oraz naprawa ręcznej broni palnej.

róża daszkowa

róża o kształcie spadzistym.

rosochy

poroże łosia łopatacza prawidłowo rozwinięte, mające kształt łopat z licznymi pasynkami.

rozbić się

o stadku kuropatw lub watasze dzików: rozproszyć się.

rojst

miejsce bagniste, grząskie, porosłe mchem, krzewinkami i karłowatymi drzewami; ulubione miejsce przebywania łosia.

rykoszet

szczególnie niebezpieczne odbicie się śrutu lub kuli od przedmiotów, powierzchni wody albo lodu. Powoduje to zmianę kierunku lotu pocisku, co może stać się przyczyną wpadku.

rozpórka

prawidło do suszenia skór futerkowych zwierząt łownych.

rusznikarz

rzemieślnik zajmujący się wyrobem oraz naprawą broni myśliwskiej.

rzutkarz

myśliwy strzelający sportowo do rzutków.

rzucać

o zwierzynie czworonożnej: wydawać potomstwo na świat.