Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: repetier

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.

Repetier to rodzaj broni myśliwskiej, która jest powtarzalna i kulowa. Jest to broń ręczna, która może być używana do polowania na zwierzęta. Repetier jest wyposażony w magazynek, który pozwala na szybkie i łatwe wymienianie naboi. Broń ta jest często używana do polowania na dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne.

Repetier ma kilka różnych rodzajów, w tym single shot (jednorazowy strzał), double barrel (dwururkowy) i semi-automatic (półautomatyczny). Każdy z nich ma swoje własne zalety i wady. Single shot jest najprostszy i najtańszy, ale ma ograniczoną pojemność magazynka. Double barrel jest bardziej skomplikowany i droższy, ale ma większą pojemność magazynka. Semi-automatic jest najbardziej skomplikowany i drogi, ale ma największą pojemność magazynka.

Repetier może być używany do celów sportowych lub rekreacyjnych, a także do polowania na dzikie zwierzęta. Jest to bardzo popularna broń myśliwska ze względu na jej łatwość obsługi i wysoką skuteczność. Jest ona również bardzo trwała i może służyć przez długi czas bez konieczności naprawiania lub wymiany części.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj repetier w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

rapcie

racice dzika.

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.

rogacz, rogacz, kozioł

samiec samy.

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

rogi

wyrostki kostne znajdujące się na kościach czołowych pustorogich (żubra, kozicy, muflona), otoczone pochwami rogowymi. Coroczny przyrost wysokości i grubości tworzy u ich nasady karb na (...)

remiza

nieduży teren wśród pól, porośnięty drzewami i krzewami, stanowiący doskonałe schronienie dla ptactwa. Remiza dostarcza również pożywienia oraz jest dobrym miejscem do zakładania (...)

rozdęcie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym zwiększeniu średnicy jej przewodu. Najczęstszą przyczyną rozdęcia jest zatkanie końca lufy (np. śniegiem) podczas strzału. Jest to bardzo (...)

ryk

głos jelenia byka w okresie rykowiska.

rozłoga

rozpiętość tyk poroża zwierzyny płowej; mierzy się ją w najszerszym rozwarciu.

regulamin polowań

zbiór postanowień określających zasady postępowania na polowaniach: obejmuje VII rozdziałów: I - Przepisy ogólne, II - Przepisy o zachowaniu bezpieczeństwa na polowaniach, III - Polowanie (...)