Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: repetier

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.

Repetier to rodzaj broni myśliwskiej, która jest powtarzalna i kulowa. Jest to broń ręczna, która może być używana do polowania na zwierzęta. Repetier jest wyposażony w magazynek, który pozwala na szybkie i łatwe wymienianie naboi. Broń ta jest często używana do polowania na dzikie zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne.

Repetier ma kilka różnych rodzajów, w tym single shot (jednorazowy strzał), double barrel (dwururkowy) i semi-automatic (półautomatyczny). Każdy z nich ma swoje własne zalety i wady. Single shot jest najprostszy i najtańszy, ale ma ograniczoną pojemność magazynka. Double barrel jest bardziej skomplikowany i droższy, ale ma większą pojemność magazynka. Semi-automatic jest najbardziej skomplikowany i drogi, ale ma największą pojemność magazynka.

Repetier może być używany do celów sportowych lub rekreacyjnych, a także do polowania na dzikie zwierzęta. Jest to bardzo popularna broń myśliwska ze względu na jej łatwość obsługi i wysoką skuteczność. Jest ona również bardzo trwała i może służyć przez długi czas bez konieczności naprawiania lub wymiany części.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj repetier w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę R

zobacz pełną listę haseł

racica

rozdwojone kopyto u żubra, zwierzyny płowej, muflona, dzika i kozicy.

rozerwanie

uszkodzenie lufy polegające na miejscowym rozerwaniu jej (zob. rozdęcie).

repetier

kulowa, powtarzalna broń myśliwska repetowana ręcznie.

róża

pierścień kostny otaczający tykę u jej nasady w porożu samców zwierzyny płowej (zob. brew)

rozrzut

odchylenie pocisków kulowych od idealnego toru; zależy od jakości broni. Rozrzut broni śrutowej, przy strzale z broni o lufach gładkich, zależy m.in. od grubości śrutu. Np. rozrzut śrutu (...)

ryczeć

o jeleniach: wydawać głos podczas rykowiska.

rozkład

inaczej pokol.

rozpórka

prawidło do suszenia skór futerkowych zwierząt łownych.

ryś, ryś (Felis lynx L.)

drapieżnik z rodziny kotowatych. Posiada długie kończyny, bokobrody i pędzelki włosów na uszach. Długość ciała 70-130 cm, ogona 15-31 cm, ciężar 16-38 kg. Wierzch ciała szarorudy z (...)

róża daszkowa

róża o kształcie spadzistym.