Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szyjka

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

Szyjka jest ważnym elementem łoża broni. Jest to wąski, cylindryczny kształt, który służy jako uchwyt dla broni. Szyjka jest zazwyczaj wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego i może być wyposażona w specjalne uchwyty, aby ułatwić trzymanie broni. Może mieć również dodatkowe elementy, takie jak przełączniki lub przyciski, które umożliwiają łatwe i szybkie przełączanie między trybami strzelania.

Szyjka jest często wykorzystywana do celów ergonomicznych, ponieważ pozwala na lepsze dopasowanie broni do dłoni strzelca. Umożliwia to lepsze trzymanie broni i zapewnia większą precyzję podczas strzelania. Szyjka może również być wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak amortyzatory lub gumowe osłony, które zmniejszają drgania i hałas podczas strzelania.

Szyjka jest ważnym elementem łoża broni i może mieć istotny wpływ na precyzję strzału. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj szyjki do danego rodzaju broni. Dobrze dobrana szyjka może znacznie poprawić precyzję strzału i zwiększyć bezpieczeństwo podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szyjka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

skrzydła

1) flanki: krańcowe stanowiska na linii myśliwych, często ustawiane do niej pod kątem prostym;
2) przednie kończyny ptaków.

skrzek

głos sójki.

skoki

nogi zająca.

sąd łowiecki

sąd koleżeński PZŁ, rozpatrujący wykroczenia przeciwko ustawie, przepisom i regulaminom łowieckim, a także przeciwko etyce łowieckiej. Posiada dwie instancje: sąd wojewódzki i sąd (...)

syk

jeden z głosów wydawanych przez cietrzewie na tokach.

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

sokoły, sokoły (Falkonidae)

rodzina ptaków drapieżnych, z których trzy gatunki używano w sokolnictwie: sokół wędrowny, raróg oraz kobuz.

sadło

tłuszcz ze zwierzyny.

śrut

ołowiane kulki o średnicy 2-4,5 mm, stanowiące pocisk naboju do broni śrutowej (zob. Amunicja myśliwska). Śrut numerujemy od nr (...)

sady

zlatywanie się w jedno miejsce kaczek (o świcie) wracających z nocnych żerowisk.