Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szyjka

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

Szyjka jest ważnym elementem łoża broni. Jest to wąski, cylindryczny kształt, który służy jako uchwyt dla broni. Szyjka jest zazwyczaj wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego i może być wyposażona w specjalne uchwyty, aby ułatwić trzymanie broni. Może mieć również dodatkowe elementy, takie jak przełączniki lub przyciski, które umożliwiają łatwe i szybkie przełączanie między trybami strzelania.

Szyjka jest często wykorzystywana do celów ergonomicznych, ponieważ pozwala na lepsze dopasowanie broni do dłoni strzelca. Umożliwia to lepsze trzymanie broni i zapewnia większą precyzję podczas strzelania. Szyjka może również być wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak amortyzatory lub gumowe osłony, które zmniejszają drgania i hałas podczas strzelania.

Szyjka jest ważnym elementem łoża broni i może mieć istotny wpływ na precyzję strzału. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj szyjki do danego rodzaju broni. Dobrze dobrana szyjka może znacznie poprawić precyzję strzału i zwiększyć bezpieczeństwo podczas strzelania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szyjka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

sadyba

koliba, kwatera myśliwska

spuścić

1) zwolnić psa z otoku lub smyczy;
2) zestrzelić lecącego ptaka.

sól

bardzo ważny składnik zimowego dokarmiania zwierzyny; najlepiej podawać w lizawkach zmieszaną z gliną lub sól kamienną.

szesnastka

myśliwska broń śrutowa kal. 16.

siedmnadziesta

kara pieniężna wynosząca 70 grzywien, nakładana w dawnej Polsce za wykroczenia przeciwko książęcemu prawu, w tym także za przestępstwa łowieckie.

szczwać

polować z chartami.

szczenić się

o samicy psa, wilka y lisa, borsuka, jenota: wydawać młode na świat.

szabas

przerwa w tokach cietrzewich podczas wschodu słońca. Stara legenda mówi, że ptaki czczą słońce, naukowego wyjaśnienia brak.

szronowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku tropienia zwierzyny po białej stopie.

smuż

skóra z zająca i królika.