Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: szyjka

szyjka

węższa część łoża służąca za uchwyt broni.

Szyjka - węższa część łoża broni, służąca jako uchwyt do trzymania broni. Zazwyczaj wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego, może być wyposażona w specjalne uchwyty ułatwiające trzymanie broni oraz dodatkowe elementy jak przełączniki czy przyciski umożliwiające łatwe przełączanie między trybami strzelania. Szyjka ma za zadanie usprawnić trzymanie broni i zwiększyć precyzję strzału poprzez ergonomiczne dopasowanie do dłoni strzelca. Dodatkowo może być wyposażona w amortyzatory lub gumowe osłony zmniejszające drgania i hałas podczas strzelania. Dobra szyjka może istotnie poprawić precyzję strzału i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj szyjka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę S

zobacz pełną listę haseł

setery

trzy rasy angielskich psów myśliwskich stosowanych do polowań na ptactwo, wywodzących się od angielskich wyżłów długowłosych: s. angielski (lawerak), średniej wielkości, o maści (...)

szczwacz

członek dawnej książęcej służby łowieckiej, układacz chartów i ogarów.

stożek przejściowy

krótki odcinek przewodu lufy za komorą nabojową o zwężającej się średnicy.

szarża

atak dzika na myśliwego, szczecina.

szybować

o ptakach: unosić się w powietrzu bez poruszania skrzydłami.

skałkówka

dawna broń myśliwska, w której kurek był zaopatrzony w skałką, później zastąpiony pistonem.

spaniele

grupa ras psów myśliwskich, z których w Polsce spotykamy cocker spaniela i Springer spaniela. Używane są jako płochacze, zarówno w suchych krzakach jak i w szuwarach, lub jako psy (...)

sidło

pętla służąca kłusownikowi do łapania ptaków.

sznury

inaczej fladry.

słonka, słonka (Scolopax rusticola L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, ma bardzo długi, prosty dziób i krótkie nogi, oczy osadzone wysoko w tyle głowy, upierzenie rdzawobrunatne z ciemniejszymi pręgami. Długość ciała 34-38 (...)