Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ubić

ubić

strzelić zwierzynę.

Ubić to termin używany w łowiectwie, który oznacza strzelenie zwierzyny. Termin ten jest używany w odniesieniu do zabicia zwierzęcia przez strzał z broni palnej lub innego rodzaju broni. Ubić może być również używane w odniesieniu do zabicia zwierzęcia przez inne metody, takie jak pułapki lub trucizny.

Ubić jest często używane w odniesieniu do polowań na dzikie zwierzęta, takie jak dziki, sarny, jelenie i inne. Łowcy mogą używać broni palnej lub innych rodzajów broni, aby strzelić do zwierzyny. W niektórych przypadkach łowcy mogą również używać pułapek lub trucizn, aby ubić zwierzynę.

Ubić może być również używane w odniesieniu do polowań na ptaki i inne drobne zwierzęta. W tym przypadku łowcy mogą używać broni palnej lub innych rodzajów broni, aby strzelić do ptaków lub innych drobnych zwierząt. Mogą również używać pułapek lub trucizn, aby je ubijać.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ubić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

ubić

strzelić zwierzynę.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.

ubranie

ubarwienie ptaków.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.