Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ubranie

ubranie

ubarwienie ptaków.

Ubarwienie ptaków jest jednym z najbardziej interesujących aspektów ornitologii. Ubarwienie ptaków jest zazwyczaj wynikiem adaptacji do środowiska, w którym żyją. Ubarwienie może być również wynikiem selekcji naturalnej, która pozwala ptakom na lepsze przystosowanie się do otoczenia. Ubarwienie ptaków może być również wynikiem dziedziczenia genetycznego.

Ubarwienie ptaków może być bardzo zróżnicowane i może obejmować różne odcienie szarości, brązu, czerni i bieli. Ptaki mogą mieć również piękne ubarwienia, takie jak czerwone, żółte, pomarańczowe lub nawet fioletowe. Ubarwienie ptaków może być również bardzo zmiennym i zależy od gatunku oraz środowiska, w którym żyją.

Ubranie ptaków jest ważnym elementem ich ochrony. Ubranie chroni ptaki przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami ze środowiska. Ubranie może również pomagać ptakom w kamuflażu i umożliwić im lepsze przystosowanie się do otoczenia. Ubranie może również pomagać ptakom w identyfikacji innych osobników tego samego gatunku oraz w określeniu statusu społecznego danego osobnika.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ubranie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

ubranie

ubarwienie ptaków.

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

ubić

strzelić zwierzynę.