Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: unosić

unosić

przyzwyczaić ptaka łowczego do przebywania w kapturze na ręce sokolnika.

Unosić to technika szkolenia ptaków łowczych, która polega na przyzwyczajeniu ich do przebywania w kapturze na ręce sokolnika. Jest to ważny element szkolenia ptaków łowczych, ponieważ pozwala sokolnikowi kontrolować i wychowywać ptaka. Unosić jest często stosowane w celu nauczenia ptaka, jak latać z ręki sokolnika i jak wracać do niego po wypuszczeniu.

Unosić zaczyna się od umieszczenia ptaka w kapturze i umieszczenia go na ręce sokolnika. Sokolnik może trzymać ptaka na swojej ręce lub na ramieniu, aby mógł go lepiej kontrolować. Następnie sokolnik będzie chodził z ptakiem, aby go przyzwyczaić do swojego dotyku i obecności. Po kilku dniach sokolnik może zacząć unosić ptaka w powietrzu, aby go przyzwyczaić do lotu.

Unosić jest ważnym elementem szkolenia ptaków łowczych, ponieważ umożliwia sokolnikowi kontrolowanie i wychowywanie ptaka. Po kilku dniach unoszenia ptak powinien być w stanie latać z ręki sokolnika i wracać do niego po wypuszczeniu. Unosić jest także ważne dla bezpieczeństwa ptaka, ponieważ umożliwia mu lepsze zrozumienie swojego otoczenia i lepsze reagowanie na sytuacje stresowe.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj unosić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

udziec

udo zwierzyny grubej

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.