Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uhla

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

Uhla to północna kaczka z rodziny grążyc, często spotykana na terenach nadbałtyckich. Jest również czasem obecna w głębszych rejonach kraju, choć rzadko. Ptak ten jest łowny, jednak polowanie na niego powinno być przypadkowe. Uhla charakteryzuje się ciemnobrązowym ubarwieniem z białymi plamami na skrzydłach i szyi, oraz ciemnym grzbietem i ogonem. Jej dziób jest czerwonawy, a oczy brązowe.

Podczas lotu uhla charakteryzuje się szybkim i mocnym bijącym ruchem skrzydeł, co umożliwia jej pokonywanie dużych dystansów. Jest to ptak aktywny i energiczny, lubiący zmianę miejsca pobytu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uhla w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

ubranie

ubarwienie ptaków.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych i prawie łowieckim

dokument prawny, na którym opiera się cała gospodarka łowiecka i działalność PZŁ; obejmuje 10 rozdziałów: Przepisy ogólne; O organach administracji państwowej w zakresie łowiectwa; (...)

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą