Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uroczysko

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

Uroczysko to odludne miejsce w głębi lasu, które jest często owiane legendami. Jest to miejsce, w którym można znaleźć spokój i odpocząć od codziennych obowiązków. Uroczyska są często otoczone przez piękne krajobrazy, takie jak góry, jeziora i rzeki. Można tam spotkać dzikie zwierzęta, takie jak dzikie ptaki, dzikie świnie i inne zwierzęta. Uroczyska są również idealnym miejscem do polowań. Łowcy mogą tam znaleźć wszystko, czego potrzebują do polowania, takie jak broń, amunicja i inne akcesoria. Uroczyska są również idealnym miejscem do uprawiania sportów takich jak myślistwo, wspinaczka górska i inne aktywności outdoorowe. Są one również doskonałym miejscem na wypoczynek i relaks po ciężkim dniu pracy. Uroczyska są doskonałym miejscem na spacer po lesie i podziwiania pięknych widoków. Mogą one być również doskonałym miejscem na spotkanie ze znajomymi lub rodziną.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uroczysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

unosić

przyzwyczaić ptaka łowczego do przebywania w kapturze na ręce sokolnika.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

ubranie

ubarwienie ptaków.

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

ukrócić

przyzwyczaić ptaka łowczego do ludzi, psów i koni.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.

Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych i prawie łowieckim

dokument prawny, na którym opiera się cała gospodarka łowiecka i działalność PZŁ; obejmuje 10 rozdziałów: Przepisy ogólne; O organach administracji państwowej w zakresie łowiectwa; (...)