Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uroczysko

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

Uroczysko to odludne miejsce w głębi lasu, które jest często owiane legendami. Jest to miejsce, w którym można znaleźć spokój i odpocząć od codziennych obowiązków. Uroczyska są często otoczone przez piękne krajobrazy, takie jak góry, jeziora i rzeki. Można tam spotkać dzikie zwierzęta, takie jak dzikie ptaki, dzikie świnie i inne zwierzęta. Uroczyska są również idealnym miejscem do polowań. Łowcy mogą tam znaleźć wszystko, czego potrzebują do polowania, takie jak broń, amunicja i inne akcesoria. Uroczyska są również idealnym miejscem do uprawiania sportów takich jak myślistwo, wspinaczka górska i inne aktywności outdoorowe. Są one również doskonałym miejscem na wypoczynek i relaks po ciężkim dniu pracy. Uroczyska są doskonałym miejscem na spacer po lesie i podziwiania pięknych widoków. Mogą one być również doskonałym miejscem na spotkanie ze znajomymi lub rodziną.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uroczysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

ubić

strzelić zwierzynę.

ubranie

ubarwienie ptaków.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

unosić

przyzwyczaić ptaka łowczego do przebywania w kapturze na ręce sokolnika.

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.