Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uroczysko

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

Uroczysko to odludne i urokliwe miejsce w głębi lasu lub innej dzikiej okolicy, nierzadko owiane tajemnicą i legendami. Charakteryzuje się izolacją od cywilizacji oraz otoczeniem przez piękne i dzikie krajobrazy, takie jak góry, jeziora czy rzeki. Uroczyska stanowią często doskonałe tereny do polowań, a ze względu na obfitość dzikiej przyrody, są atrakcyjnym miejscem dla myśliwych. Mogą one dostarczyć im wszelkich potrzebnych akcesoriów i zapewnić spokojną atmosferę sprzyjającą relaksowi po trudach polowania. Ponadto uroczyska są odpowiednie do uprawiania różnorodnych form rekreacji na świeżym powietrzu, takich jak wspinaczka górska czy obserwacja dzikiego życia. Są także idealnym miejscem na spacerowanie i kontemplację natury, stąd mogą stanowić doskonałe miejsce spotkań rodzinnych czy towarzyskich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uroczysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

ukrócić

przyzwyczaić ptaka łowczego do ludzi, psów i koni.

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

udziec

udo zwierzyny grubej

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych i prawie łowieckim

dokument prawny, na którym opiera się cała gospodarka łowiecka i działalność PZŁ; obejmuje 10 rozdziałów: Przepisy ogólne; O organach administracji państwowej w zakresie łowiectwa; (...)

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.