Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uroczysko

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

Uroczysko to odludne i urokliwe miejsce w głębi lasu lub innej dzikiej okolicy, nierzadko owiane tajemnicą i legendami. Charakteryzuje się izolacją od cywilizacji oraz otoczeniem przez piękne i dzikie krajobrazy, takie jak góry, jeziora czy rzeki. Uroczyska stanowią często doskonałe tereny do polowań, a ze względu na obfitość dzikiej przyrody, są atrakcyjnym miejscem dla myśliwych. Mogą one dostarczyć im wszelkich potrzebnych akcesoriów i zapewnić spokojną atmosferę sprzyjającą relaksowi po trudach polowania. Ponadto uroczyska są odpowiednie do uprawiania różnorodnych form rekreacji na świeżym powietrzu, takich jak wspinaczka górska czy obserwacja dzikiego życia. Są także idealnym miejscem na spacerowanie i kontemplację natury, stąd mogą stanowić doskonałe miejsce spotkań rodzinnych czy towarzyskich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uroczysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

ubić

strzelić zwierzynę.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

ubranie

ubarwienie ptaków.

Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych i prawie łowieckim

dokument prawny, na którym opiera się cała gospodarka łowiecka i działalność PZŁ; obejmuje 10 rozdziałów: Przepisy ogólne; O organach administracji państwowej w zakresie łowiectwa; (...)

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.