Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uciąć

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

Ucięcie to zachowanie ptaków, które polega na nagłym przerwaniu pieśni tokowej. Jest to zwykle jednorazowe zdarzenie, które może mieć różne przyczyny. Jedną z najczęstszych przyczyn ucięcia jest obecność drapieżnika lub innego zagrożenia. Ptaki mogą również uciąć, gdy są zmęczone lub gdy mają inne ważne sprawy do załatwienia.

Ucięcie może być również wykorzystywane jako strategia łowiecka. Ptaki czasami ucinają swoje pieśni, aby wprowadzić drapieżnika w błąd i uniknąć ataku. Ucinanie pieśni może również służyć do ostrzegania innych ptaków o obecności drapieżnika lub innym zagrożeniu.

Ucięcie jest ważnym elementem łowiectwa i może być wykorzystywane do określenia rodzaju ptaka i jego aktywności. Zazwyczaj ptaki ucinają swoje pieśni, gdy są zaniepokojone lub gdy mają inne ważne sprawy do załatwienia. Ucinanie pieśni może być również wykorzystywane jako strategia łowiecka, aby uniknąć ataku drapieżników lub ostrzec inne ptaki o obecności drapieżników lub innych zagrożeniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uciąć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

ubranie

ubarwienie ptaków.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

ukrócić

przyzwyczaić ptaka łowczego do ludzi, psów i koni.

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.