Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: usmoł

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

Usmoł to dzik, który jest szczególnie ceniony przez myśliwych. Jest to dzik o sukni oblepionej żywicą, co oznacza, że jego skóra jest bardzo twarda i trudna do uszkodzenia. Usmoły są zazwyczaj starsze niż inne dziki, ponieważ ich skóra jest bardziej odporna na uszkodzenia. Ponadto, usmoły mają tendencję do bycia bardziej ostrożnymi i wyczulonymi na niebezpieczeństwo niż młodsze dziki.

Usmoły są często polowane przez myśliwych ze względu na ich wysoką wartość. Ich skóra jest bardzo trwała i może być używana do produkcji różnych przedmiotów, takich jak buty, odzież i akcesoria. Ponadto, mięso usmoła jest uważane za smaczne i zdrowe, a także bogate w witaminy i minerały.

Usmoły są również cenione ze względu na swoje piękne futro. Jego piękny kolor i gładka struktura sprawiają, że jest ono często używane do produkcji futrzanych akcesoriów lub odzieży. Futro usmoła może być również używane do ozdabiania mebli lub innych przedmiotów dekoracyjnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj usmoł w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.

ukrócić

przyzwyczaić ptaka łowczego do ludzi, psów i koni.

ubić

strzelić zwierzynę.

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, Ustawa z dnia 17 czerwca 1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych i prawie łowieckim

dokument prawny, na którym opiera się cała gospodarka łowiecka i działalność PZŁ; obejmuje 10 rozdziałów: Przepisy ogólne; O organach administracji państwowej w zakresie łowiectwa; (...)

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.