Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: uwabić

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

Uwabić to proces, który polega na nauczeniu ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika. Jest to bardzo ważny element treningu ptaków łowczych, ponieważ uczy ich, jak wracać do swojego właściciela po wykonaniu zadania. Proces uwabiania zaczyna się od wybrania odpowiedniego ptaka i przygotowania go do treningu. Następnie sokolnik musi nauczyć ptaka, jak skutecznie powracać na rękawicę. Może to być wykonane poprzez użycie smakołyków lub innych nagród, aby zachęcić ptaka do powrotu. Sokolnik może także używać specjalnych technik treningowych, takich jak przywiązanie ptaka do rękawicy lub ustawienie go w określonej odległości od niej.

Kolejnym krokiem jest ćwiczenie lotu i powrotu ptaka na rękawicę. Sokolnik może to robić poprzez wypuszczanie ptaka i obserwowanie, jak wraca na rękawicę. Może także używać specjalnych technik treningowych, takich jak podnoszenie i opuszczanie rękawicy lub przesuwanie jej po ziemi. Sokolnik może także ustawić przeszkody, aby sprawdzić, czy ptak potrafi je pokonać i wrócić na rękawicę.

Po kilku tygodniach treningu sokolnik powinien mieć już ptaka, który potrafi skutecznie powracać na rękawicę. Ważne jest, aby sokolnik stale ćwiczył swojego ptaka i utrzymywał go w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Uwabić to proces, który wymaga czasu i cierpliwości, ale dzięki niemu sokolnik będzie miał pewność, że jego ptak będzie skutecznie powracał na rękawicę po wykonaniu zadania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj uwabić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

udziec

udo zwierzyny grubej

ubić

strzelić zwierzynę.

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

ukrócić

przyzwyczaić ptaka łowczego do ludzi, psów i koni.

ubranie

ubarwienie ptaków.

uwabić

nauczyć ptaka łowczego powracania na rękawicę sokolnika.

uroczysko

odludne miejsce w głębi kniei, często owiane legędą