Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: układanie psa myśliwskiego

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. wyżły), niektóre wielostronne (np. spaniele), a inne tylko jednostronne (np. posokowce), W ramach układania psów najpierw uczymy go posłuszeństwa i karności, a następnie przystępujemy do układania w polu. Chcąc, aby pies wykazywał na polowaniu pełną sprawność, należy co pewien czas ćwiczyć z nim wyuczone czynności.

Podczas układania psa myśliwskiego należy wziąć pod uwagę jego temperament i charakter. Niektóre psy są bardziej aktywne i energiczne, inne zaś spokojniejsze i bardziej wyciszone. Należy wybrać odpowiednią metodę układania, która będzie dostosowana do temperamentu psa.

Kolejnym ważnym aspektem układania psa myśliwskiego jest odpowiednie wyszkolenie. Pies musi być wystarczająco dobrze wyszkolony, aby mógł skutecznie wykonywać swoje obowiązki na polowaniu. W tym celu należy ćwiczyć z psem różne czynności, takie jak aportowanie, tropienie, szukanie i łapanie zwierzyny.

Ostatnim elementem układania psa myśliwskiego jest odpowiednia dieta. Pies powinien otrzymywać odpowiednią ilość składników odżywczych, aby mógł sprawnie pracować na polowaniu. Należy również zapewnić mu regularny dostęp do świeżej wody oraz regularne spacery i ćwiczenia fizyczne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj układanie psa myśliwskiego w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

usmoł

stary dzik o sukni oblepionej żywicą.

ubranie

ubarwienie ptaków.

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

ugorować łowisko

zaniechać gospodarki łowieckiej na danym terenie.

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

uwstecznianie się poroża

zjawisko polegające na pogorszeniu się jakości poroża wraz z wiekiem po osiągnięciu formy szczytowej przez osobniki, które przekroczyły wiek dojrzały. Jest to normalne zjawisko.

układanie psa myśliwskiego, układanie psa myśliwskiego, tresura

przygotowanie psa myśliwskiego do pracy na polowaniu. Należy przeprowadzać to w sposób zgodny z cechami wrodzonymi psów myśliwskich. Niektóre rasy można ułożyć na psy wszechstronne (np. (...)

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

unosić

przyzwyczaić ptaka łowczego do przebywania w kapturze na ręce sokolnika.

ukrócić

przyzwyczaić ptaka łowczego do ludzi, psów i koni.